اشتراک گذاری

آموزش نحوه تنظیم مودم وایرلس با موبایل

بسیاری از کاربران از مودم های وایرلس استفاده می کنند و از این رو برای استفاده کردن از آنها به آموزش نحوه تنظیم مودم وایرلس نیاز دارند. راههای مختلفی برای انجام این تنظیمات وجود دارد و معمولا کاربران از طریق کامپیوتر این کار را انجام می دهند. با این حال یکی دیگر از روش های موجود، تنظیم کردن مودم وایرلس با موبایل است. 

تنظیم کردن مودم وایرلس با استفاده از موبایل با چند مرحله قابل اجراست و در صورت دانستن آن، این کار پیچیدگی چندانی ندارد. در ادامه این آموزش با ما همراه باشید تا نحوه تنظیم مودم وایرلس با موبایل را بررسی کنیم.

آموزش نحوه تنظیم مودم وایرلس با موبایل

مراحل تنظیم مودم وایرلس با موبایل شامل چه مواردی می شود؟

به صورت کلی برای انجام این تنظیمات، ابتدا باید وارد پنل کاربری مودم شده و سپس در آنجا تنظیم کردن مودم را انجام دهید. هریک مراحل، به ترتیب زیر انجام می شوند:

نحوه ورود به پنل کاربری مودم وایرلس

برای این که بتوان پروسه تنظیم کردن مودم وایرلس با استفاده از موبایل را انجام داد، در قدم اول باید با استفاده از وای فای گوشی مورد نظر را به مودم وایرلس وصل کرد. بعد از این مرحله وارد مرورگر گوشی خود شده و در آنجا در نوار جست و جوی بالای صفحه، آدرس آی پی مودم مورد نظر را وارد کنید.

 معمولا این آدرس روی مودم نوشته شده است. البته می توان با ورود به بخش وای فای در گوشی و بررسی نام مودم مورد نظر، با کلیک کردن روی نام آن اطلاعات لازم در خصوص آی پی آدرس مودم را پیدا کرد. با وارد کردن این آدرس آی پی در مرورگر، می توان به صفحه تنظیمات مودم دسترسی یافت. سپس با وارد کردن نام کاربری و پسورد مودم، که به صورت پیش فرض admin است، وارد صفحه تنظیمات مودم شده و مراحل بعدی تنظیم مودم وایرلس با موبایل را دنبال نمایید.  

نحوه ورود به پنل کاربری مودم وایرلس

انجام تنظیمات مورد نیاز در صفحه کاربری مودم

حال که وارد بخش تنظیمات مودم وایرلس مورد نظر شدید، نوبت به انجام مراحلی است که جهت تنظیم مودم وایرلس با موبایل به آنها نیاز است. در صفحه باز شده، وارد بخش وایرلس یا وای فای یا WLAN شوید. سپس در ادامه باید قسمت تنظیمات وای فای یا وایرلس را انتخاب کرده و روی گزینه Security کلیک کنید. زمانی که وارد این بخش شدید، گزینه WIFI Password یا Preshared Key را یافته و در آن رمز دلخواه مد نظر برای مودم را انتخاب کنید.

 در این بخش می توان روی ناحیه زمانی، نوع اتصال و … نیز کلیک کرد و با انجام موارد، تنظیمات مودم وایرلس با موبایل را انجام داد. در ادامه روی گزینه Save یا apply کلیک کرده و تنظیمات اعمال شده را ذخیره کنید. در نهایت نیز با یک بار خروج از برنامه و باز کردن مجدد وای فای، وارد این بخش شده و ضمن زدن رمز جدید انتخابی، دوباره به مودم وایرلس مورد نظر متصل شوید. در صورتی که در خصوص اتصال یا انجام تنظیمات هر گونه مشکلی وجود داشت، با تماس گرفتن با تیم پشتیبانی مودم، موانع موجود در انجام تنظیمات را برطرف کنید.

انجام تنظیمات مورد نیاز در صفحه کاربری مودم
4.5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری