اشتراک گذاری

علت قطع شدن صدای تبلت

قطع شدن صدای تبلت مشکل شایعی است که یک سری اختلالات نرم‌ افزاری یا سخت ‌افزاری در بروز آن نقش دارند. ایراد در صدا ممکن است به این صورت باشد که نخست کیفیت آن کاهش پیدا کند و پس از مدتی به طور کامل قطع گردد.

طیف گسترده ‌ای از عوامل همچون وارد شدن ضربات، آب خوردگی، ورود گرد و خاک و… موجب قطع شدن صدای اسپیکر دستگاه می ‌شوند. در چنین مواقعی با توجه به پیچیده بودن فرآیند ترمیم، باید عیب یابی و تعمیر تبلت را بر عهده کارشناسان زبده بگذارید.

علت قطع شدن صدای تبلت

مشکل قطع شدن صدای تبلت به چه دلیل اتفاق می ‌افتد؟

همان طور که گفته شد، دو دسته از ایرادات سخت ‌افزاری و نرم‌ افزاری موجب ضعیف شدن صدای خروجی یا قطعی کامل آن می‌ شوند. بعضی از این عوامل ساده و پیش پا افتاده هستند و با یک سری ترفندهای نه چندان پیچیده برطرف می شوند. در حالی که بعضی اوقات پای یک خرابی جدی در میان است و دستگاه نیاز به تعمیر دارد.

از جمله مهم ‌ترین دلایلی که باعث قطع شدن صدای تبلت می ‌شوند، می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • آب خوردگی یکی از مشکلاتی است که قطعات داخلی تبلت از جمله اسپیکرهای آن را خراب می کند.
  • نفوذ آلودگی و گرد و خاک باعث نامفهوم شدن صدای خروجی و در نهایت آسیب دیدن اسپیکرها می‌ شود.
  • ایراد در اتصالات اسپیکر از دیگر دلایلی هستند که قطعی صدا را به دنبال دارند.
  • به هم ریختن تنظیمات تبلت یا نرم ‌افزارهای نصب شده در آن نیز در بروز این مشکل دخیل هستند.
  • وجود هرگونه ایراد در نرم ‌افزارهای مربوط به صدا باعث می‌ شود صدای تبلت به درستی شنیده نشود.
  • مشکلات نرم ‌افزاری مانند ویروسی شدن هم در قطعی صدا موثر هستند.

اینو بخون حتما به کارت میاد: افزودن منو فارسی به لیست زبان تبلت

نحوه رفع مشکلات نرم افزاری قطعی صدای تبلت

گاهی اوقات قطع شدن صدای تبلت به خاطر ایرادات نرم‌ افزاری است. هرگونه اختلال در نرم ‌افزار دستگاه می ‌تواند صدای اسپیکرهای آن را ضعیف یا به طور کلی قطع کند. در چنین مواقعی توصیه می ‌شود ترفندهای زیر را برای حل مشکل امتحان نمایید:

ریستارت کردن

قبل از هر اقدامی بهتر است دستگاه خود را یک مرتبه ریستارت نمایید. راه ‌اندازی مجدد راه کار شگفت انگیزی است که بسیاری از اختلالات نرم ‌افزاری را برطرف می‌ کند.

چک کردن اتصالات

در گام بعدی به سراغ بررسی اتصالات تبلت بروید. مطمئن شوید هیچ گونه دیوایس جانبی مانند هندزفری، هدست بلوتوثی و… به دستگاه متصل نشده است.

در صورت وصل شدن وسایل جانبی لازم است آن ها را جدا سازید. پس از جدا کردن تمام اتصالات یک موزیک یا فیلم پلی کنید و صدای اسپیکر را مورد بررسی قرار دهید.

نصب و اجرای آنتی ویروس

احتمال دارد مشکلات صدای تبلت به خاطر نفوذ ویروس‌ ها و بدافزارها به سیستم عامل آن باشد. در این حالت بهتر است یک آنتی ویروس قوی را بر روی دستگاه خود نصب و اجرا نمایید. آنتی ویروس‌ های قدرتمند به خوبی می ‌توانند بدافزارهای مخرب را از بین ببرند.

ریست فکتوری کردن تبلت

اگر با اقداماتی که در بالا به آن اشاره شد نتوانستید مشکل قطع شدن صدای تبلت را برطرف کنید؛ به سراغ ریست فکتوری بروید. بازگشت به تنظیمات کارخانه اکثرا راه گشا بوده و ایرادات نرم ‌افزاری را حل می‌ کند.

ریست فکتوری کردن تبلت

این مطلب جذاب را از دست ندهید: چگونگی نصب ویندوز روی تبلت اندروید یا برعکس

چگونه مشکلات سخت ‌افزاری قطعی صدای تبلت را برطرف کنید؟

ممکن است با استفاده از ابزارهایی نظیر هدفون یا هندزفری بتوانید صدای تبلت را به خوبی بشنوید. این موضوع نشان می‌ دهد اسپیکرهای دستگاه ایراد پیدا کرده و نیاز به تعمیر دارند. همچنین ممکن است صدا نداشتن تبلت به خرابی سوکت ‌ها، مدار الکتریکی یا برد مربوط باشد. در تمام این موارد باید ترمیم دستگاه خود را به افراد کاربلد بسپارید.

زیرا برطرف کردن ایرادات سخت افزاری نیازمند تجهیزات خاص و دانش فراوان است، لذا افراد عادی قادر به انجام آن نیستند. علاوه بر آن بسیار دیده شده که اشخاص ناشی به قطعات سالم دستگاه نیز صدمه می رسانند. در چنین حالتی هزینه زیادی بابت ترمیم قطعات سخت افزاری به شما تحمیل می شود.

تیم متخصصین ما نخست تبلت شما را با استفاده از ابزارهای پیشرفته عیب یابی می ‌کنند. سپس مشکل اصلی قطع شدن صدای تبلت را تشخیص داده و اقدامات لازم را در جهت رفع مشکل به عمل می ‌آورند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری