اشتراک گذاری

آموزش تعویض باتری تبلت ایسوس

اگر تبلت ایسوس شما از مدل هایی است که باتری جداشونده ندارند و باید باتری آن را تعویض کنید، ادامه این مقاله برای شما کاربردی است. در این مطلب، آموزش تعویض باتری تبلت ایسوس با فیلم و تصویر همراه شده است و مراحل، کاملا به ترتیب بیان شده اند. به دلایل مختلف، ممکن است باطری تبلت آسیب ببیند و نیاز به تعویض هرچه سریع تر آن باشد. از قید هرچه سریع تر استفاده می کنیم به این دلیل که تداوم خرابی باتری، باعث آسیب دیدگی دیگر بخش های تبلت شده و حتی خطر انفجار دستگاه را به همراه دارد.

اما چطور می توان باتری تبلت ها و گوشی های جدید را بیرون آورد؟ این کار نیاز به استفاده از ابزار مخصوصی دارد. از طرفی چون باید کانکتورهای خاصی باز شوند، بهتر است که تعمیرکار ماهر و مجرب، اقدام به تعویض باتری تبلت های جدید کند. با این حال، آموزش تعویض باتری تبلت asus به شما کمک می کند که با روند کلی کار آشنا شوید. تیم تعمیرات تبلت ایسوس در مرکز سخت افزار ایران نیز در خدمت شما هستند تا این کار را به حرفه ای ترین شکل انجام دهند.

آموزش تعویض باتری تبلت ایسوس

فیلم آموزش تعویض باتری تبلت ایسوس

همانطور که گفتیم، تعویض باتری در تبلت های جدید، بسیار مشکل تر از مدل های قدیمی است. در تبلت ها و گوشی های قدیمی تر، به راحتی می توانستید درب پشتی دستگاه را باز کرده و ضمن بیرون آوردن باتری آسیب دیده، نمونه جدید را جایگزین کنید. بدون این که کوچک ترین مشکلی ایجاد شود. اما در دستگاه هایی که بخش پشتی آنها پرس شده است، باید چندین مدار، سیم و کانکتور باز شوند. اما این کار چطور انجام می شود؟ با فیلم آموزش تعویض باتری تبلت ایسوس، درک بهتری از بخش های مختلف تعویض این قطعه کسب می کنید. تعمیرکار با استفاده از ابزار مخصوص قاب تبلت را باز می کند.

سپس پیچ های نگهدارنده قاب باز می شوند تا باتری راحت تر از دستگاه خارج شود. پس از بیرون آوردن باتری معیوب و جایگزین کردن قطعه جدید، اتصالات مطابق قبل بسته می شوند. این نکته را مد نظر داشته باشید که شما نه مهارت کافی برای تعویض باتری دارید و نه ابزار مورد نیاز برای این کار را در اختیار دارید. بنابراین توصیه اکید می کنیم که تنها به دیدن یک فیلم کفایت نکرده و برای تعویض باتری موبایل یا تبلت خود به تعمیرگاه های مجاز و معتبر مراجعه نمایید.

مراحل تعویض باتری تبلت asus

 1. آزاد کردن خشاب سیمکارت
 2. گرما دادن به قاب پشتی تبلت
 3. نصب ساکشن کاپ روی درب پشتی برای جدا کردن آن
 4. کشیدن ساکشن کاپ
 5. وارد کردن پیک به لبه زیرین قاب (پیک می تواند یک ورق مقوای سفت و یا لبه یک پیچ گوشتی باشد)
 6. شل کردن لبه های درب پشت تبلت برای جداسازی
 7. جدا کردن درب پشتی (این مرحله باید بدون هیچ گونه فشار انجام شود)
 8. باز کردن تمامی پیچ های نگهدارنده فریم میانی (ممکن است نیاز به چند مدل پیچ گوشتی در اندازه های مختلف باشد)
 9. بلند کردن لبه زیرین فریم میانی
 10. جدا کردن فریم میانی با دقت و بدون هرگونه فشار
 11. باز کردن کانکتور باتری
 12. جدا کردن باتری آسیب دیده
 13. تمیز کردن اسلات های باتری در صورت نیاز
 14. نصب باتری جدید در ادامه روند تعویض باتری تبلت ایسوس
 15. بستن تبلت و بخش های جدا شده برعکس مراحل قبل
Rate this post
اشتراک گذاری