اشتراک گذاری

تعویض ال سی دی تبلت ایسوس

ال سی دی تبلت ایسوس در اثر ضربه یا موارد متعدد دیگری ممکن است آسیب ببیند. در درجه اول اگر آسیب قابل جبران باشد، اقدامات لازم برای تعمیر آن انجام خواهد شد. اما اگر سطح آسیب وارد شده بسیار بالا باشد، با تعویض LCD تبلت ایسوس مشکل ایجاد شده در صفحه نمایش دستگاه برطرف خواهد شد.

تعویض ال سی دی تبلت ایسوس

بررسی نکات  تعویض ال سی دی تبلت ایسوس

ایسوس را می توان یک برند معتبر در زمینه تولید انواع تبلت در نظر گرفت. تبلت های برند ایسوس از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار هستند. این کیفیت را هم می توان در طراحی ظاهری دستگاه و مقاومت و دوام آن مشاهده کرد، هم در کارکرد داخلی تبلت و قابلیت هایی که در اختیار کاربران قرار می دهد. اما با این حال، این تبلت ها نیز مانند هر دستگاه هوشمند دیگری نسبت به آسیب و ضربه مصون نیست و در صورت زمین خوردن یا دیگر آسیب های احتمالی در معرض خرابی و از کار افتادن قرار می گیرد.

زمانی که دستگاه زمین می خورد یا در اثر استفاده نادرست خراب می شود، اولین بخشی که در آن آسیب می بیند، ال سی دی تبلت ایسوس است. خراب شدن ال سی دی در دستگاه های هوشمند بسیار دردسر ساز است، چرا که علاوه بر این که در صورت خراب شدن ال سی دی دستگاه کار با آن نیز مختل خواهد شد، هزینه های تعمیر و تعویض LCD تبلت ایسوس نیز بالا است. در این جا می خواهیم به بررسی نکات مختلفی که در خصوص آسیب های وارد شده به ال سی دی تبلت های ایسوس وجود دارد و دلایل خراب شدن آن بپردازیم تا بر این اساس برای تعمیر یا تعویض آن اقدامات لازم انجام شود. در صورت بروز هر گونه مشکل با تکنسین های تعمیر تبلت ایسوس تماس بگیرید.

مراحل تعویض ال سی دی تبلت  ایسوس

کارشناس یا تعمیر کاری که کار تعویض ال سی دی تبلت ایسوس شما را به عهده دارد، با دنبال کردن مراحل زیر می تواند مشکل ایجاد شده در ال سی دی دستگاه را برطرف کند:

  • ابتدا ایراد و منشا آن را تشخیص می دهد
  • در صورت نیاز به تعویض ال سی دی، یک ال سی دی متناسب با مدل دستگاه و اصلی را تهیه می کند
  • درب پشتی تبلت را باز کرده و سپس پیچ های قاب وسطی را باز می کند. به این ترتیب قاب میانی دستگاه را نیز از آن جدا خواهد کرد.
  • در مرحله بعدی پیچ های سوکت کانکتور روی برد را باز کرده و به دقت کانکتور ال سی دی را از برد جدا می کند
  • در قدم بعدی باید مادر برد با دقت و کاملا آهسته از تبلت جدا شود
  • حال نوبت به جدا کردن پنل تاچ و ال سی دی آسیب دیده رسیده است
  • با تمیز کردن قاب ال سی دی، ال سی دی و پنل تاچ جدید را در محل خود نصب خواهد کرد
  • با بستن پیچ ها و قرار دادن فریم های دستگاه، کار تعویض lcd تبلت ایسوس تمام خواهد شد

دلایل خرابی  ال سی دی تبلت ایسوس

در قدم اول بهتر است به صورت کلی انواع آسیب های وارد شده به ال سی دی دستگاه و دلایل بروز آن ها را بشناسیم و مورد بررسی قرار دهیم. مشخصا اولین نوع آسیب وارد شده ضربه و شکستن صفحه نمایش تبلت در اثر افتادن و زمین خوردن آن است. در ادامه مواردی همچون وارد شدن فشار به نمایش گر تبلت از جمله موارد معمول است. ورود آب و رطوبت و همچنین وارد شدن گرد و غبار و آلودگی به درون دستگاه می تواند عامل دیگری برای خراب شدن ال سی دی تبلت ایسوس باشد. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص ورود آب به تبلت ایسوس و مشکلات ایجاد شده در آن می توانید به مقاله آب خوردگی تبلت ایسوس مراجعه کنید.

گاهی مشکلات ایجاد شده در نمایش گر دستگاه در اثر مشکلات نرم افزاری ایجاد می شود. نصب برخی از بدافزار ها و ویروسی شدن دستگاه می تواند عملکرد نمایش محتوا و تصویر را مختل کند. همچنین آسیب های سخت افزاری از جمله قطع شدن آی سی های مربوط به تصویر، سوختن برد و قطع شدن مدار های تبلت از جمله دیگر عوامل رایجی هستند که می توانند باعث خرابی ال سی دی شده و نیاز به تعمیر و تعویض این قطعه را ایجاد نماید.

علائم خرابی ال سی دی تبلت ایسوس

در بدترین حالت ممکن، ال سی دی تبلت ایسوس خراب می شود. آسیب به هر دلیلی که باشد، از کار افتادن و مختل شدن عملکرد ال سی دی مساوی است با توقف عملکرد های اصلی کل دستگاه. اگر ال سی دی آسیب ببیند، تصاویر نمایش داده شده روی صفحه نمایش مشکل خواهد داشت.

در این حالت یا کلا تصویری نمایش داده نمی شود یا این که تصویر تاریک و کم نور است. در حالت های دیگر بخشی از صفحه نمایش تیره می شود یا این که خطوط تار عنکبوتی روی صفحه دیده می شود. بنفش شدن صفحه نمایش یا حالتی که گویا جوهر روی صفحه پخش شده است، دیگر حالت هایی است که نشان دهنده خرابی و آسیب ال سی دی تبلت asus خواهد بود.

تعمیر ال سی دی تبلت ایسوس در صورت خرابی گلس دستگاه

اولین قسمتی که در تبلت ایسوس در معرض آسیب است، گلس دستگاه بوده که یک بخش شیشه ای و حساس و به ضربه است. اگر تبلت شما زمین بخورد یا در اثر ضربه و فشار آسیب ببیند، در خوش بینانه ترین حالت گلس آن می شکند. تعویض گلس تبلت ایسوس به مراتب مقرون به صرفه تر و راحت تر است. از طرفی اگر تنها گلس دستگاه آسیب دیده باشد، کار با دستگاه به صورت کامل متوقف نخواهد شد، چرا که قابلیت های دیگر دستگاه نظیر تاچ اسکرین و نمایش تصاویر آن مانند قبل است و تنها شیشه تبلت شکسته شده است.

تعمیر ال سی دی تبلت asus در صورت خرابی تاچ اسکرین دستگاه

در زیر گلس، پنل تاچ نمایش گر قرار گرفته است. تاچ اسکرین وظیفه دریافت دستور های لمسی تبلت را بر عهده دارد. دستورات تاچ کاربر توسط پنل تاچ دریافت شده و اجرا می شود. در نتیجه اگر این قسمت آسیب دیده باشد، قابلیت لمسی تبلت از بین می رود و تاچ آن کار نمی کند. در صورتی که تصاویر نمایش داده می شوند و تنها تاچ صفحه نمایش کار نمی کند، باید با بررسی دلیل خرابی پنل تاچ تبلت ایسوس و میزان خرابی آن، پنل تاچ را تعمیر کرد. البته در برخی مواقع نمی توان آن را تعمیر کرد و تنها راه تعویض تاچ اسکرین است.

آیا ال سی دی تبلت ایسوس قابل تعمیر است؟

پاسخ به این سوال به مراتب بستگی به نوع و میزان آسیب دارد. در اکثر موارد آسیبی که در اثر ضربه و زمین خوردن ایجاد می شود، قابل جبران نیست و نمی توان آن را تعمیر کرد. در برخی موارد که آسیب سخت افزاری نظیر قطع شدن آی سی و قطع شدن مدار و برد های ال سی دی دلیل خراب شدن LCD تبلت ایسوس است، با تعمیر این قطعات می توان مشکل را برطرف کرد. علاوه بر این ها گاهی اوقات سوکت های اتصالی ال سی دی از برد جدا شده اند و در اثر قطع شدن آن ها، ال سی دی مشکل دارد. با اتصال مجدد این سوکت ها و تعمیر آن ها می توان مشکل ایجاد شده در ال سی دی تبلت ایسوس را برطرف نمود.

تعمیرات تبلت در نمایندگی ایسوس

به این ترتیب فرایند تعویض ال سی دی تبلت توسط کارشناس انجام شده و به اتمام می رسد. دقت بالا در انجام تعمیرات تبلت حرف اول را می زند. در نتیجه حتما باید این کار را در مراکز معتبر تعمیر تبلت ایسوس انجام دهید. کارشناسان ما در نمایندگی ایسوس کار تعویض ال سی دی تبلت ایسوس را با نهایت دقت و مهارت برای شما انجام خواهند داد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری