اشتراک گذاری

نحوه استعلام رجیستری تبلت

امروزه که استفاده و مصرف از گوشی و تبلت های هوشمند بسیار زیاد شده است، افراد سود جو از این مسئله استفاده کرده و دستگاه های هوشمند را بدون داشتن کد ریجستری به فروش می رسانند. اما این کد چیست و چه استفاده ای از آن می شود؟برای درک بهتر نحوه استعلام ریجستری تبلت ابتدا باید با مفهوم آن آشنا شویم. 

ریجستری عملی است که کالا های هوشمند مانند گوشی را از حالت قاچاق خارج کرده و به آن مشروعیت قانونی می دهد. این کار برای گوشی و تبلت به صورت یکسان انجام شده و در ادامه می خواهیم به نحوه انجام آن بپردازیم.

نحوه استعلام ریجستری تبلت

اهمیت داشتن کد ریجستر تبلت

واردات کالا های قاچاق در دهه گذشته به شدت افزایش پیدا کرده است. در زمینه واردات تبلت های هوشمند هم به این صورت بوده و عده ای از افراد سود جو کالاهای قاچاق خود را به خریداران فروختند و آن ها را به دردسر انداختند. از همین رو دولت با تصویب قانونی در این راستا اعلام کرد که همه تبلت های وارد شده از تاریخ 09/05/1400 باید دارای کد ریجستری باشد.

با تصویب این طرح تمامی تبلت ها برای استفاده از اپراتور های داخلی، باید در سامانه همتا ثبت نام کنند. از همین رو باید گفت که در هنگام خرید دستگاه های هوشمند، حتما به داشتن کد ریسجتر آن توجه کنید.

نحوه استعلام کد ریجستری

برای استعلام ریجستری تبلت اطلاعاتی مورد نیاز است که باید به آن ها دسترسی داشته باشید. کد IMEI، کدی است که منحصر به دستگاه شما می باشد و به نوعی شناسه آن محسوب می شود. با در اختیار داشتن کارتن یا جعبه دستگاه باید این کد را مشاهده کنید. 

در صورتی که به جعبه آن دسترسی نداشته باشید می توانید با شماره گیری کد دستوری #60#* آن را پیدا کنید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این کد را باید با گوشی یا تبلتی که میخواهید استعلام آن را بگیرید، شماره گیری نمایید.

روش های بررسی ریجستری تبلت

استعلام ریجستری تبلت به سه روش بسیار راحت و آسان انجام شده و هرشخصی می تواند استعلام دستگاه خود را بگیرد. این روش ها عبارت اند از:

ارسال پیامک به 7777

آسان ترین راه حل موجود برای استعلام ریجستر دستگاه، ارسال پیام برای سر شماره 7777 می باشد. متن پیام شما باید حاوی کد IMEI باشد. پس از ارسال پیامک باید منتظر بررسی سامانه باشید تا نتیجه از طریق پیام کوتاه برای شما ارسال شود. در صورتی که پیامی دریافت نکرده اید یا جواب استعلام شما منفی بود، می توانید به نمایندگی های تعمیر تبلت یا محلی که از آن دستگاه را خریداری نموده اید مراجعه کنید.

کد دستوری #7777*

همانطور که گفته شد استعلام ریجستری، امری بسیار راحت است و روش های مختلفی دارد. روش بعدی شماره گیری کد دستوری #7777* است. با شماره گیری این کد صفحه ای به روی شما باز می شود که شامل چند گزینه است. شماره مربوط به گزینه « استعلام اصالت کالا» ر انتخاب نمایید. در مرحله بعد شما باید کد IMEI را وارد کرده و منتظر پیام از طرف سامانه باشید. در پیامی که ارسال می شود مشخص شده که تبلت شما ریجستر شده است یا خیر.

کد دستوری #7777

این مطلب مفید رو از دست نده : آموزش باز کردن قفل تبلت

سایت همتا

در صورتی که تمایل ب انجام راه های بالا نداشته باشید می توانید از روش دیگری استفاده کنید. در این روش شما به صورت مستقیم از سایت همتا استعلام ریجستری تبلت خود را می گیرید. شما با سرچ کردن عبارت «سایت همتا» می توانید به این سایت دسترسی داشته باشید و با وارد کردن کد IMEI استعلام ریجستری بگیرید.

سخن نهایی

اهمیت کد ریجستری تبلت بسیار بالا است زیرا علاوه بر مشروعیت دادن به دستگاه، استفاده از اپرتور های داخلی و خرید فروش قانونی آن، در ارزش و قیمت دستگاه نیز، تاثیر گزار است. امید است است این مقاله به شما برای حل مشکلاتان کمک کرده باشد. در صورتی که نیاز به تعمیرات تخصصی تبلت  و مشاوره رایگان دارید با ما تماس بگیرید.

Rate this post
اشتراک گذاری