اشتراک گذاری

آموزش باز کردن قفل تبلت

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای برخی از کاربران گوشی ها و تبلت های هوشمند اتفاق بیفتد، فراموش کردن رمز ورودی می باشد. این مسئله می تواند از دید کاربر نگران کننده به نظر برسد. اما باز کردن قفل تبلت می تواند در موارد خاصی خیلی ساده و پیش پا افتاده باشد. بنابراین اگر از آن دسته از افراد هستید که به دلیل ترس از پروسه ی آنلاک کردن تبلت پس از فراموشی رمز عبور آن، هیچ گونه پسوردی برای نمایشگر سیستم انتخاب نمی کنید، این مقاله را از دست ندهید. چراکه مسلما عدم انتخاب رمز بر روی تبلت خطرناک است.

باز کردن قفل تبلت

راه های باز کردن قفل تبلت

برای باز کردن قفل تبلت تنها راه ممکن سپردن دستگاه به دست تعمیرکار نیست. اندروید سیستم امنیتی خاصی دارد که اگر کار با آن را بلد باشید، خیلی ساده می توانید روند آنلاک کردن تبلت پس از فراموشی رمز عبور را طی کنید. برخی از کاربردی ترین راه های باز کردن تبلت لاک شده عبارتند از:

 

به کارگیری سرویس  Android Device Manager

یکی  از ایده آل ترین روش های باز کردن قفل تبلت اندروید، استفاده از سرویس مدیریت یا ADM می باشد. این سرویس به طور پیش فرض برای تعداد زیادی گوشی ها و تبلت های اندرویدی قابل اجرا است.  Android Device Manager با یک کاربری گوگل کار می کند. اگر یک حساب کاربری گوگل دارید و معمولا از طریق تبلت خود به آن متصل می شوید تا حدودی می توان مطمئن بود که استفاده از این اپ برای شما کار کرده و قادر به باز کردن قفل دستگاه خواهید بود.

برای این منظور باید به سایت google find my device بروید و مشخصات اکانت فعال در گوشی یا تبلت اندرویدی مورد نظر را وارد کنید. سپس در میان لیست نمایان شده، سیستمی که رمز عبور آن را فراموش کرده‌اید را برگزینید و بر روی گزینه Erase کلیک کنید. با انجام این کار، دستور پاک کردن اطلاعات دستگاه و ریست فکتوری آن صادر خواهد شد و قفل تبلت غیرفعال می گردد.

باز کردن قفل نمایشگر تبلت با سیستم Google Login

روش دیگری که برای باز کردن قفل تبلت اندرویدی وجود دارد، استفاده از حساب کاربری گوگل و سیستم Google Login است. البته باید بدانید که این راهکار تنها در برخی از دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید 4.4 و پایین تر جوابگو است. اما به طور کلی ساده ترین راه دسترسی دوباره به تبلت می باشد. برای این منظور کافیست که مشخصات اکانت گوگل فعال در دستگاه خود را به یاد داشته باشید.

ابتدا 5 بار به صورت پیاپی رمز عبور را اشتباها وارد کنید تا گزینه ای با عنوان Forgot pattern، Forgot PIN یا Forgot password دیده شود. سپس این گزینه را لمس کنید تا شاهد درخواست ورود آدرس gmail و رمز عبور آن باشید. پس از تایپ این دو مورد گزینه Sign in را لمس کنید و به سادگی قفل تبلت را باز کنید.

استفاده از قابلیت Smart Lock

قابلیت Smart Lock یک سیستم هوشمند برای روند باز کردن قفل تبلت تعریف می کند که البته تنها در برخی از دستگاه های دارای اندروید 5 به بالا دیده می شود. با استفاده از این ویژگی می توانید به صورت دلخواه شرطی برای باز شدن تبلت تعیین کنید. برای مثال به تبلت دستور دهید که هنگام وصل بودن وای فای منزل، قفل نمایشگر آن فعال نشود و صفحه سیستم به صورت خودکار آنلاک باقی بماند.

بازگشت به تنظیمات کارخانه تبلت هوشمند

آخرین راه برای باز کردن قفل تبلت ایسوس و یا سایر برندهای موجود در بازار، بازگشت به تنظیمات کارخانه دستگاه یا ریست فکتوری است. همان طور که می دانید این کار باعث پاک شدن کلیه ی اطلاعات درونی دستگاه می شود. علاوه بر این ممکن است روند نسبتا پیچیده ای برای کاربر عادی داشته باشد. بهتر است برای انجام این کار به نمایندگی رسمی ایسوس مراجعه نمایید. برای جلوگیری از حذف ناگهانی اطلاعات مهم درون تبلت هم سعی کنید همواره تهیه ی بک آپ از دیتاهای مختلف سیستم را جدی بگیرید.

4.3/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری