اشتراک گذاری

نحوه تعمیر ویبره تبلت به چه شکل است؟

ویبره یکی از ویژگی های کاربردی در گوشی های هوشمند و انواع تبلت ها است که کاربران برای اعلان ها و تماس های ورودی دستگاه خود، آن را فعال می کنند. به دلایل مختلفی ممکن است ویبره از کار بیفتد و در نتیجه کاربران به تعمیر ویبره تبلت خود نیاز داشته باشند.

ویبره یکی از قابلیت های گوشی های هوشمند و انواع تبلت ها است که از آن به عنوان اعلان هشدار استفاده می شود. در بسیاری از موارد، کاربران ترجیح می دهند به جای استفاده از زنگ های هشدار، از مشخصه ویبره دستگاه خود برای اعلان ها و هشدار های تماس استفاده کنند. در ویژگی ویبره، دستگاه با لرزشی که دارد کاربر را از تماس یا اعلان هشدار دستگاه مطلع می سازد.

حتی در برخی مواقع کاربران به همراه زنگ تماس، ویبره را نیز فعال کرده تا از هر دو مشخصه برای مطلع شدن از تماس استفاده کنند. ویبره برای بسیاری نسبت به زنگ های ورودی، هشدار بهتری است و با لرزش دستگاه بهتر از اعلان مورد نظر مطلع می شوند، خصوصا زمانی که تبلت در کیف قرار دارد. به هر حال گاهی اوقات، ویژگی ویبره در تبلت ها دچار مشکل شده و به درستی کار نمی کند. در نتیجه کاربران برای رفع مشکل ویبره تبلت خود نیاز به مراجعه به مراکز تخصصی دارند.

مرکز سخت افزار ایران، یک مرکز تخصصی و حرفه ای تعمیراتی است که می تواند برای انواع فرایند های تعمیر تبلت، از جمله تعمیر تاچ تبلت و همچنین تعمیر ویبره تبلت و رفع مشکلات مربوط به آن به کاربران کمک کند. در ادامه در خصوص دلیل بروز این مشکل و راه حل های تعمیر آن صحبت می کنیم.

نحوه عملکرد ویبره تبلت به چه صورت است؟

پیش از آن که به دلیل بروز مشکل در ویبره تبلت و راه حل های تعمیر آن بپردازیم، بهتر است ببینیم که این ویژگی چگونه کار می کند و چه عملکردی دارد. درون گوشی های هوشمند و انواع تبلت ها، یک قطعه یا اصطلاحا یک موتور کوچک تعبیه شده است. این موتور مسئول لرزش دستگاه و برقراری مشخصه ویبره در این دستگاه ها است. با فعال شدن ویژگی ویبره در تبلت در قسمت اعلان ها و تماس های ورودی، برای هشدار دادن یا تماس، دستگاه می لرزد و به این ترتیب کاربر را مطلع می سازد. این ویژگی خصوصا زمانی که کاربران در جلسه ها، کلاس ها یا در اماکن پر سر و صدا هستند، کارایی بالایی دارد. در نتیجه در صورت کار نکردن ویبره حتی در صورت انجام تنظیمات مربوط به آن، تعمیر ویبره تبلت موضوعی است که باید در اولویت کاربران قرار بگیرد.

تعمیر ویبره تبلت

دلایل بروز مشکل در ویبره تبلت

مانند همیشه در تبلت های مختلف ریشه مشکلات ایجاد شده در آن ها را هم می توان به مشکلات نرم افزاری نسبت داد و هم این که خرابی ها و ایراد های سخت افزاری که در تبلت به وجود آمده است را می توان دلیل بروز مشکل در ویبره دستگاه در نظر گرفت. به هم خوردن تنظیمات، به روز نبودن سیستم عامل تبلت، مشکلات مربوط به حافظه کش و مواردی از این قبیل از جمله ایراد های نرم افزاری است که می تواند عملکرد ویبره تبلت را مختل کند. در کنار این موارد، خرابی بخش های سخت افزاری درون دستگاه که با ویژگی ویبره مرتبط اند، می تواند ویبره را از کار بیاندازد. راه حل های تعمیر ویبره تبلت، خصوصا در زمینه رفع مشکلات نرم افزاری، در سیستم عامل های اندرویدی و سیستم عامل iOS به صورت مجزا قابل بررسی است. در ادامه به این راه حل ها اشاره می کنیم.

  • تشخیص ریشه مشکل ویبره در سیستم عامل اندروید

در قدم اول و پیش از انجام هر کاری به منظور تعمیر ویبره تبلت، باید ریشه مشکل را یافت. در سیستم های اندرویدی، برای یافتن این مهم، باید دستگاه به دقت بررسی شود و ریشه نرم افزاری بودن یا سخت افزاری بودن مشکل ویبره تشخیص داده شود. در این خصوص می توان از کد های دستوری #7353# و #0# استفاده کرد تا به نرم افزاری بودن یا سخت افزاری بودن مشکل تبلت پی برد. البته کد دستوری #9900# نیز می تواند در این خصوص به کار کاربران تبلت هایی با سیستم عامل اندروید بیاید.

تعمیر ویبره تبلت در تبلت هایی با سیستم عامل اندروید و مشکلات نرم افزاری

همان طور که گفته شد گاهی ریشه مشکلات ایجاد شده در ویبره تبلت، مربوط به اختلالات نرم افزاری است. در نتیجه برای رفع مشکل ویبره تبلت، باید ایراد های نرم افزاری را با توجه به سیستم عامل دستگاه برطرف کرد. در قدم اول از انجام درست تنظیمات مطمئن شوید. ممکن است در برخی قسمت ها با انجام برخی تنظیمات و فعال کردن برخی گزینه ها، ویبره را غیر فعال کرده باشید. به این ترتیب با مراجعه به بخش تنظیمات تبلت، ابتدا باید از فعال بودن گزینه ویبره تمامی قسمت ها در بخش تنظیمات اطمینان حاصل کرد. در ادامه در صورتی که باز هم ویبره کار نکند، جهت تعمیر ویبره تبلت با سیستم عامل اندروید، مسیر های زیر را باید در پیش بگیرید:

  • ابتدا از روشن بودن ویبره مطمئن شوید و بعد از فعال کردن آن یک بار دستگاه را روشن و خاموش کنید
  • حافظه کش دستگاه اندرویدی خود را به منظور رفع مشکل ویبره تبلت، پاک کنید. این کار مخصوص دستگاه های اندرویدی است و برای انجام آن بعد از خاموش کردن دستگاه، از طریق فشردن دکمه های پاور، هوم و ولوم، منویی ظاهر می شود که از میان گزینه های آن می توان گزینه پاک کردن حافظه کش ر انتخاب کرد. بعد از این کار، با انتخاب گزینه ریبوت سیستم، دستگاه را روشن کرده تا مشکل ویبره آن حل را کنید.
  • راه حل سوم برای رفع مشکل، ریست فکتوری کردن تبلت است.
  • به روزرسانی سیستم عامل تبلت نیز راه حل دیگری است که می توان به منظور تعمیر ویبره تبلت آن را انجام داد.
  • تشخیص مشکل ویبره تبلت در سیستم عامل iOS و راه حل رفع آن

علاوه بر تبلت های اندرویدی، در تبلت هایی با سیستم عامل iOS نیز مشکلاتی در ویبره دستگاه مشاهده شده است. در این جا نیز در قدم اول باید ریشه بروز مشکل را شناسایی کرد تا در ادامه برای رفع مشکل ویبره تبلت اقدامات لازم انجام شود. در این تبلت ها، برای تعمیر ویبره تبلت ابتدا باید از مسیر های تنظیماتی آن فعال بودن ویبره در تمامی قسمت ها را بررسی کرد. در تبلت های اپل، نمی توان از کد دستوری به خصوصی جهت تشخیص ریشه مشکل استفاده کرد. این تبلت ها باید توسط تعمیرکار حرفه ای بررسی و عیب یابی شود. کاری که می توان برای این دستگاه ها انجام داد، پیش از انجام تعمیرات تخصصی تر، به روز رسانی سیستم عامل iOS تبلت و ریستارت کردن دستگاه است. در نهایت نیز اگر مشکل برطرف نشد، به منظور دریافت خدمات حرفه ای تر باید به مراکز تخصصی تعمیر این دستگاه ها مراجعه نمود.

تعمیر ویبره تبلت به صورت تخصصی

در نهایت اگر راه حل های اشاره شده در بالا موثر واقع نشود و با بررسی های انجام شده، مشکلات سخت افزاری دلیل از کار افتادن ویبره تبلت تشخیص داده شود، برای رفع مشکل ویبره تبلت مورد نظر باید از مراکز حرفه ای کمک گرفت. تعمیرکار تبلت با بررسی تبلت و بخش های سخت افزاری آن، مشکل را تشخیص داده و فرایند تعمیر ویبره تبلت را انجام می دهد. برای مثال مهم ترین عامل از کار افتادن ویبره را می توان در خرابی و از کار افتادن موتور مربوط به مشخصه ویبره در نظر گرفت. آب خوردگی و وارد شدن ضربه به تبلت می تواند دلیل آسیب های سخت افزاری به دستگاه و از کار افتادن ویبره آن باشد.

Rate this post
اشتراک گذاری