اشتراک گذاری

اپل آیدی چیست و چه کاربردی دارد ؟

ممکن است بسیاری از کاربران و متقاضیان خرید محصولات اپل نسبت به اپل آی دی و چگونگی استفاده از آن اطلاعات کافی نداشته باشند. از این رو تصمیم گرفتیم مقاله ای مجزا را به بررسی اپل آیدی و موارد استفاده از آن اختصاص دهیم. اگر قصد ارائه ی جوابی کوتاه به این سوال که اپل آی دی چیست را داشته باشیم، میتوانیم بگوییم که اپل آیدی هویت کاربر برای استفاده از محصولات سخت افزاری و نرم افزاری شرکت اپل است. تمام کاربران محصولات اپل ملزم به راه اندازی این اپل آیدی هستند. بعد از خرید این آیدی شخصی میتوانند از محصولات این کمپانی استفاده کنند.

اپل آیدی هویت اصلی کاربر برای احراز هویت دستگاه به شمار میرود. به یاد داشته باشید که اپل آیدی می‌تواند تمامی محتوای کاری صاحب دستگاه و سرویس‌های ارائه شده توسط اپل را در خود ذخیره کند. این اطلاعات شامل موقعیت مکانی دستگاه در هر لحظه و عکس‌های شخصی کاربر نیز می‌شود. این ویژگی مهم ایجاب میکند که کاربران محصولات اپل در حفظ و نگهداری اپل آیدی و پسورد آن دقت لازم را به عمل آورند. جهت مطالعه ی  برخی از ویژگی ها و فواید استفاده از اپل آیدی با نمایندگی تعمیر موبایل اپل همراه شوید.

تعمیرات موبایل ال جی

پیدا کردن گوشی آیفون گم شده توسط اپل ایدی

استفاده از اپل آیدی این امکان را به کاربر میدهد که گوشی گم شده یا به سرقت رفته ی خود را پیدا کند. اما چگونه ؟ با فعال سازی گزینه ی find my iphone در تنظیمات گوشی آیفون یا آیپد و آیپاد، میتوان وسیله ی گم شده را رد یابی کرد. استفاده از این گزینه نیازمند تشکیل اپل آیدی معتبر است. پس از آن کاربر میتواند از روی نقشه محل قرار گرفتن گوشی خود را مشاهده کند، به آن پیام بفرستند و یا آن اطلاعات ثبت شده بر روی آن را پاک کند. با استفاده از این امکان میتوان به راحتی از نقشه های موجود در گوگل استفاده کرد. یکی از جالب ترین امتیازات این گزینه، نمایش مقدار شارژ باطری از راه دور است. در این صورت کاربر میتواند به راحتی متوجه شود که گوشی چه زمانی خاموش میشود و به این دلیل سریع تر اقدام میکند.

استفاده از سرویس iCloud توسط اپل آیدی

طبق اظهارات کارشناسان تعمیر موبایل اپل ، فضاي مجــازي يا ابری محیط اپل اين امکان را به کاربر مي دهد تا بتواند، اطلاعات موجود در ديوايس های خود را نظير عکس، فيلم، شماره تلفن، يادداشت و غيره را ذخيره کند. علاوه بر ذخيره اطلاعات، امکان همسـان سازی اطلاعات نيز وجود دارد، به اين معنــي که اگر با آيپد خود عکس گرفته باشد، مي تواند عکس را در مک يا ديگر ديوايس اپلی خود که با اپل آيدی يکسان فعال شده است، مشاهده نمايد. جالب است بدانید در حالت پيشفرض اپل به هر اپل آيدی 5 گيگابايت فضای رايگان اختصاص می دهد که در صورت نياز می توان فضای بيشتری را با پرداخت مبلغ معين اجاره کرد.

استفاده از سرویس iMessage توسط اپل آیدی

یکی دیگر از سرویس هایی که کمپانی اپل در اختیار کاربران خود قرار میدهد، سرویس iMessage است. استفاده از این سرویس ملزم به برخورداری از اپل آیدی است. این ویژگی برای کاربرانی که از دیوایس های آیپد و آیپاد استفاده میکنند، بسیار کارآمد است. چراکه این امکان را به آن ها میدهد که با اپل آیدی خود با سایر دوستان اپلی خود، از طریق پیام ارتباط برقرارکنند. این سرویس بعدها امکان ارسال صدا، تصوير و مخاطب را هم در خود جای داد.

بهره مندی از سرویس  Find My Friends با استفاده از اپل آیدی

یکی از جذاب ترین سرویس هایی که به واسطه ی استفاده از اپل آیدی در اختیار کاربران قرار میگیرد، گزینه ی Find My Friends است. کاربران با استفاده از این گزینه میتوانند موقعیت دوستان و اقوام خود را بر روی نقشه ببینند و آن ها را کنترل کنند. البته لازم است دوستان آن ها نیز از کاربران محصولات اپل باشند.

استفاده از سرويس Game Center توسط اپل آیدی

کاربران محصولات اپل با داشتن اپل آیدی میتوانند با دوستان خود از راه دور، بازی کنند.استفاده ازسرويس Game Center به آن ها این اجازه را میدهد که، به کمک اپل آیدی با سایر دوستان خود فضایی آنلاین و پر هیجان ایجاد کنند و به ثبت رکورد بالاتر بپردازند.

با توجه به پرسش ها بیشمار کاربران در ارتباط با محصولات اپل درصدد برآمدیم بخشی را با عنوان سوالات متداول اپل در سایت ایجاد کرده و پاسخگوی پرسش های کاربران محصولات اپل باشیم. کارشناسان ارشد نمایندگی تعمیرات اپل پس از بررسی پرسش ها نسبت به پاسخگویی اقدام می نمایند. سعی بر این است که پاسخگویی به سوالات متداول اپل با زبانی ساده و شیوا انجام شده و کاربران در هر سطحی از اطلاعات بتوانند پاسخ پرسش خود را یافته و مشکل خود را رفع نمایند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری