اشتراک گذاری

آموزش حذف اکانت گوگل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی به منظور دسترسی ساده و انجام کارهای روزانه بیشتر فعالیت های ما از طریق حساب ها و اکانت های مختلف پیش می رود. یکی از مهم ترین حساب های کاربری در بین تمامی برنامه ها مربوط به اکانت کاربری گوگل می شود. در صورتی که از دستگاه های شخصی خود برای بررسی حساب خود استفاده نمی کنید، نیاز است تا پس از انجام کار خود، حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید. حذف اکانت گوگل یک مرحله مهم و حساس است و باید با دقت و اطمینان انجام شود. در این راهنما، به مراحل کامل حذف اکانت گوگل می پردازیم و به صورت تخصصی این مراحل و روش ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

حذف اکانت گوگل

تعمیر تبلت با گارانتی ، شماره تماس: 54114-021

روش های حذف اکانت گوگل

به طور کلی حذف اکانت گوگل نیاز به طی کردن مراحلی خاص دارد تا اطلاعات شما در دستگاه های دیگر باقی نماند. از جمله این مراحل می توان به ورود به صفحه حذف اکانت، بررسی اطلاعات کاربری و تایید حذف، بررسی تایید هویت، تایید نهایی حذف اکانت اشاره نمود. در ادامه به صورت دقیق تری به این مراحل می پردازیم و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

پیش نیازها و هشدارها

قبل از شروع به حذف اکانت گوگل، نیاز است تا مواردی را مورد بررسی قرار دهید و از آن ها مطمئن شوید. این موارد عبارت اند از:

 • پشتیبان ‌گیری از اطلاعات: تمامی اطلاعات مهم خود را مانند ایمیل ‌ها، عکس‌ ها، مخاطبین و … پشتیبان‌ گیری کنید.  
 • بررسی و پشتیبان گیری از اطلاعات خدمات مرتبط گوگل: اگر از خدمات مرتبطی مانند Gmail، Google Drive یا YouTube استفاده می ‌کنید، مطمئن شوید که اطلاعات مربوط به آن ها نیز پشتیبان ‌گیری شده‌ اند.
 • توجه به اکانت های دیگر: حذف اکانت گوگل به معنای حذف تمامی خدمات مرتبط گوگل است. اگر از این اکانت برای ورود به سایر سرویس‌ ها و وب‌ سایت‌ ها استفاده می ‌کنید، حتماً آن ها را به اکانت دیگری متصل کنید.

ورود به صفحه حذف اکانت گوگل

 1. برای حذف اکانت گوگل نیاز است تا به صفحه حذف گوگل در اکانت یا حساب کاربری خود وارد شوید.
 2. برای اطمینان از هویت، وارد رمز عبور اکانت گوگل خود شوید.

بررسی اطلاعات و تأیید حذف

1. بررسی موارد مختلف: گوگل به شما یک فهرست از اطلاعاتی که در حال حاضر در حساب شما ذخیره شده است نمایش می ‌دهد. این شامل ایمیل‌ ها، تاریخچه جستجوها، عکس‌ ها و سایر داده‌هاست. از طریق «تمامی موارد بیشتر» هرکدام از این موارد را بررسی کنید.

2. تأیید تغییرات: پس از بررسی، اگر مطمئن به حذف اطلاعات و اکانت خود هستید، گزینه «موارد بیشتر» را انتخاب کرده و «تأیید حذف» را کلیک کنید.

تأیید اطلاعات شناسایی و هویتی

1. در این مرحله، گوگل از شما می ‌خواهد دوباره هویت خود را تائید کنید. این ممکن است شامل وارد کردن رمز عبور یا ارسال کد احراز هویت به شماره تلفن شما باشد.

2. پس از تأیید، گزینه «حذف حساب» را کلیک کنید.

تائید نهایی حذف اکانت

 1. گوگل یک پیغام نهایی نمایش می‌ دهد که به شما هشدار می ‌دهد که با حذف اکانت، تمامی داده‌ ها و اطلاعات شما از دست می‌ روند. مطمئن شوید که این اطلاعات پشتیبان ‌گیری شده‌ اند.
 2. در صورت آمادگی برای حذف، گزینه «بله، حساب من را حذف کنید» را انتخاب کنید.

پس انجام این اقدامات، حساب گوگل شما حذف شده است. بعد از این تاریخ، دیگر قادر به ورود به اکانت نخواهید بود و اطلاعات شما از سرویس ‌های گوگل حذف می ‌شوند. اگر در آینده به یک اکانت گوگل نیاز پیدا کنید، باید یک حساب جدید بسازید. حذف اکانت گوگل به ‌طور دائمی و غیرقابل بازگشت است. قبل از انجام این اقدام، مطمئن شوید که تمامی اطلاعات مهم شما پشتیبان‌ گیری شده‌ اند و از این تصمیم خود اطمینان حاصل کنید.

حذف اکانت گوگل بدون پاک شدن اطلاعات

می‌ توانید تعداد ایمیل ‌هایی که پاک می ‌شوند را ببینید و یادآوری کنید که همه Google Photos، کانال‌ ها و ویدیوهای YouTube، تقویم‌ ها، مخاطبین و موارد دیگر نیز حذف خواهند شد. این مراحل برای حذف کل اکانت گوگل شماست. اگر می‌خواهید فقط حساب Google خود را از تلفن خود جدا کنید، بدون پاک کردن همه چیزهایی که همراه آن است. مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا هر دو کادر پایین صفحه را علامت بزنید و سپس Delete Account را انتخاب کنید.
نحوه حذف حساب گوگل
 • برای تأیید اینکه حساب شما به زودی حذف خواهد شد، صفحه نهایی را مشاهده خواهید کرد.
 • اگر مایل به حذف حساب گوگل خود نیستید، برای ورود مجدد به حساب کاربری خود گزینه بازیابی را انتخاب کنید.

پاک کردن اکانت گوگل از گوشی

این مراحل را دنبال کنید تا حساب Google خود را از تلفن یا تبلت خود حذف کنید. در اینجا سه روش جهت این اقدام وجود دارد. این روش های برای دستگاه های Android، برای iOS و iPadOS، و دیگری برای کاربران وب هستند. حذف حساب به هیچ وجه اطلاعات اکانت گوگل را تغییر نمی دهد. حذف فقط به این معنی است که دستگاه شما (آیفون، تلفن سامسونگ و غیره) به حساب کاربری دسترسی نخواهد داشت.

حذف یک حساب Google در اندروید

با قطع ارتباط حساب Google خود در Android، از سیستم همه برنامه‌ های Google که استفاده می‌ کنید، مانند YouTube، Gmail، Play Store، Keep و غیره، خارج می ‌شوید. و به طور کلی در صورتی که اکانت خود را حذف کنید نیاز به گرفتن نسخه پشتیبان از پیام ‌ها، مخاطبین و سایر داده‌ های دیگر نخواهید داشت. برای انجام این اقدام طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • ابتدا تنظیمات را باز کنید.
 • اگر از تلفن Pixel استفاده می‌ کنید، انگشت خود را به پایین بکشید و گذرواژه‌ ها و حساب‌ ها را انتخاب کنید. در تلفن های همراه Samsung Galaxy، به حساب ‌ها و پشتیبان‌ گیری > مدیریت حساب‌ ها بروید.
حذف حساب گوگل
 • سپس یک حساب Google از لیست انتخاب کنید.
 • روی گزینه Remove account ضربه بزنید.
 • برای تایید دوباره روی Remove account ضربه بزنید. سپس منتظر بمانید تا از حساب گوگل خود خارج شوید.
مراحل پاک کردن حساب google

حذف اکانت گوگل در گوشی ها و تبلت های برند اپل

حذف یک حساب Google از یک دستگاه iOS یا iPadOS از همگام‌ سازی ایمیل، مخاطبین، تقویم و یادداشت ‌ها با Google جلوگیری می‌کند. برای انجام این اقدام مراحل زیر را به صورت قدم به قدم پیش بروید:

 • ابتدا تنظیمات را باز کنید.
 • روی گزینه Mail ضربه بزنید.
 • حساب ها را انتخاب کنید.
آموزش حذف اکانت گوگل
 • جیمیل خود را انتخاب کنید.
پاک کردن اکانت گوگل
 • سپس روی گزینه Delete Account ضربه بزنید.
چگونه اکانت گوگل راپاک کنیم
 • با انتخاب گزینه Delete from My iPhone یا گزینه Delete from My iPad تایید کنید.
 • در انتها منتظر بمانید تا از حساب گوگل خود خارج شوید.
حذف اکانت google

حذف حساب گوگل از راه دور

اگر تلفن خود را گم کرده اید، همچنان می توانید حساب Google خود را از راه دور از هر مرورگر وب حذف کنید. این اقدام بهترین راه برای حفظ اطمینان اطلاعات شخصی شماست زیرا با انجام این اقدام تمامی اطلاعات کاربری شما از روی گوی یا تبلت شما پاک خواهند شد. همچنین در صورتی که فرد مورد نظر به اینترنت متصل شوید از طریق قابلیت گوگل مپ می توانید موقعیت مکانی دستگاه خود را شناسایی نمایید. پیدا کردن گوشی اندرویدی گم شده یا دزدیده شده یکی از بهترین قابلیت های مربوط به حساب کاربری گوگل است. همچنین راه هایی برای پیدا کردن آیفون گم شده نیز وجود دارد. برای حذف اکانت گوگل از راه دور طبق مراحل اقدام نمایید:

 • ابتدا وارد قسمت «دستگاه ‌های فعال» حساب Google خود شوید.
 • دستگاه خود را از لیست انتخاب کنید. به عنوان مثال گوگل پیکسل 5G در قسمت «دستگاه‌ های فعال» یک حساب Google در مرورگر وب مشخص شده است.
 • در انتها گزینه خروج از سیستم را انتخاب کنید. با انتخاب مجدد خروج از سیستم تأیید کنید.
 • در نهایت منتظر بمانید تا دستگاه شما از لیست دستگاه های مجاز جهت دسترسی به اکانت گوگل شما خارج گردد.

این مقاله را از دست ندهید: فعال کردن دستیار گوگل

پیامدهای حذف اکانت گوگل چیست؟

در صورت حذف اکانت گوگل اتفاقای در حساب کاربری شما ایجاد می شود و دیگر هیچ یک از اطلاعات خود را نخواهید داشت زیر تمام این اطلاعات پس از حذف حساب کاربری پاک می شوند. از جمله این اطلاعات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پیام ها و پیوست های جیمیل
 • فایل های گوگل درایو
 • رویداد های تقویم گوگل
 • آپلود های Google Photos
 • یادداشت های Google Keep
 • حساب‌ ها و ویدیو های YouTube
 • مخاطبینی که از آن ها نسخه پشتیبان تهیه کرده اید
 • اشتراک‌ ها و خرید های YouTube و Google Play (مانند برنامه ‌ها، فیلم ‌ها، موسیقی، بازی‌ ها)

این موارد به پوشه سطل زباله نمی روند، و نمی توان آن ها را بازیابی کرد. آن ها به همراه حساب Google شما برای همیشه حذف می شوند. و تنها در صورتی اطلاعات شما قابل دسترسی هستند که از آن ها نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید. همچنین دیگر نمی ‌توانید از سخت‌ افزار Google مانند Chromecast، Google Home و Google Wifi استفاده کنید.

خدمات تخصصی نمایندگی تبلت موبایل: ریکاوری هارد تبلت

روش های جایگزین حذف حساب گوگل

بسته به اینکه چرا می ‌خواهید حساب Google خود را پاک کنید، ممکن است بهتر باشد آن را حفظ کنید. به عنوان مثال، اگر فضای ذخیره‌ سازی فایل ‌های Google Drive شما تمام شده است، ممکن است به فکر پاک کردن حساب Google خود باشید تا 15 گیگابایت فضای ذخیره‌ سازی رایگان دیگر دریافت کنید. با این حال، انجام این کار، تمام فایل ‌هایی را که از قبل در حساب خود دارید پاک می‌ کند.

به غیر از گزینه حذف فایل ‌های Google Drive که دیگر نیازی ندارید، خرید فضای ذخیره ‌سازی بیشتر حساب Google یا قرار دادن فایل‌ های اضافی در یک سرویس ذخیره‌ سازی ابری رایگان جدید می تواند به شما کمک کند تا اکانت گوگل خود را حذف نکنید. حتی اگر قصد ندارید دوباره وارد Gmail شوید، حفظ حساب Google به شما امکان می‌ دهد تا از تمام قابلیت هایی که یک حساب برای شما فراهم می ‌کند استفاده کنید، مانند برنامه های YouTube، Keep Notes و غیره که می توانند در فعالیت های روزمره برای شما مفید باشند.

هیچ قانونی در مورد تعداد حساب‌ های ایمیل شخص وجود ندارد. در زیر اقدامات دیگری وجود دارد که ممکن است علاقه مند به انجام آن ها باشید که نیازی به حذف حساب Google خود ندارند. این اقدامات عبارت اند از:

 • تاریخچه جستجوی گوگل خود را پاک کنید.
 • اکانت جیمیل خود را حذف کنید.
 • حساب Google پیش فرض خود را تغییر دهید.
 • یک حساب جیمیل را از دستگاه اندروید خود حذف کنید.
Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.