اشتراک گذاری

بررسی شرایط تعمیر یا تعویض کردن باتری آیپد

به تبلت های برند اپل آیپد گفته می شود. آیپد ها دستگاه های کاربردی و پر استفاده ای هستند که در طراحی و ساخت آن ها می توان دنیایی از فناوری و کارایی را جست و جو کرد. این دستگاه ها که کمی از گوشی های هوشمند آیفون بزرگ تر بوده و از لپ تاپ نیز کوچک تر است، می تواند هم نقش یک مینی لپ تاپ همراه را برای شما ایفا کند و هم برای برقراری تماس و استفاده از برنامه های مختلف گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار بگیرند. در بین این همه کارایی و مزیت این دستگاه ها، گاهی نیز مشکلات و ایراداتی در آن ها ایجاد می شود و در نتیجه نیاز به تعمیر باتری آیپد توسط افراد حرفه ای وجود دارد.

مهم ترین مشکلی که در آیپد ها دیده می شود، خرابی باتری آن ها است. باتری آیپد مانند باتری دیگر تبلت های موجود در بازار بعد از گذشت مدتی دچار مشکل شده و کارایی خود را از دست می دهد. باتری در تبلت اپل متاثر از موارد متعددی خراب می شود. گاهی می توان آن را تعمیر کرد و در بیش تر موارد نیز تنها راه رفع مشکل دستگاه، تعویض باتری آیپد است.

تعمشر باتری آیپد

چه مواردی می تواند موجب خرابی باتری آیپد شود؟

باتری در کل یک قطعه مصرفی است و این موضوع ربطی به نوع دستگاه ندارد. در واقع هر باتری یک طول عمر مفید دارد و بعد از گذشت یک بازه زمانی معین، کارایی خود را از دست داده و نیاز به تعویض دارد. اما این مدت زمان می تواند متاثر از برخی موارد کوتاه تر شده و در نتیجه آن باتری آیپد زودتر خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

گاهی اتمام زودهنگام شارژ باتری تبلت اپل به دلیل مشکلات نرم افزاری است که در دستگاه ایجاد شده است. نصب برخی برنامه های پر مصرف و ویروسی شدن دستگاه می تواند روی عملکرد باتری تبلت تاثیر زیادی داشته باشد.

مورد دیگری که روی عملکرد باتری آیپد اثر می گذارد، استفاده کردن از شارژر های غیر اصل و همچنین شارژ کردن دستگاه با شارژر دیگر دستگاه ها است. در نتیجه حتما برای شارژ آیپد خود از شارژر اصلی خود دستگاه استفاده کنید. کابل های غیر اورجینال و معیوب نیز روی روند شارژ دستگاه تاثیر می گذارد. به شما توصیه می کنیم مطلب تشخیص شارژر اصلی آیپد از تقلبی را مطالعه کنید تا با ویژگی های شارژ اصل آشنا شوید.

مورد دیگر نوساناتی است که در جریان برق ایجاد می شود. نوسانات برقی دشمن اصلی دستگاه های هوشمند است. کار کردن با دستگاه هنگامی که به جریان برق متصل است و استفاده از آن در زمانی که شارژ تبلت رو به اتمام است، همگی می تواند روی عملکرد و کیفیت باتری آیپد تاثیر گذاشته و آن را خراب کند. در نهایت اختلالات سخت افزاری می تواند دلیل خراب شدن و از کار افتادن باتری تبلت اپل باشد.

چگونه می توان خرابی و مشکل داشتن باتری آیپد را تشخیص داد؟

زمانی که باتری دستگاه شما آسیب دیده باشد می توان با دنبال کردن برخی نشانه ها در تبلت اپل به این موضوع پی برد. اول از همه ظاهر باتری است که می توان با مشاهده آن خرابی و معیوب بودن باتری را تشخیص داد. از دیگر نشانه ها می توان به زود خالی شدن شارژ باتری دستگاه اشاره کرد. این در حالی است که درصد شارژ دستگاه بالا است یا این که دستگاه را تازه شارژ کرده اید، اما با این حال به سرعت و به صورت ناگهانی آیپد شما خاموش می شود.

 علاوه بر این اگر آیپد شما مدام هنگ می کند و نمی تواند عملکرد قبلی خود را داشته باشد و همچنین تنظیمات تاریخ و ساعت آن مدام به هم می ریزد، ممکن است باتری تبلت اپل شما مشکل داشته باشد. همه این موارد می تواند نشانه ای از خرابی باتری آیپد باشد که در نتیجه آن باید اقدامات لازم را انجام داد. البته ذکر این نکته ضروری است که هر کدام از این نشانه ها را باید به دفعات و به صورت پشت سر هم در دستگاه مشاهده کرد تا بتوان آن را دال بر خرابی باتری آیپد دانست.

این مطلب خواندنی را از قلم نیندازید: ترفند کاهش مصرف باتری تبلت

تعمیر باتری تبلت اپل تحت چه شرایطی امکان پذیر است؟

در مواردی که دلیل کارکرد نامناسب باتری دستگاه شما مشکلات نرم افزاری و مشکلاتی از این قبیل باشد، می توان با برخی راهکار های ساده ایراد ایجاد شده در باتری را برطرف کرد. در واقع تعمیرکاران حرفه ای آیپد می توانند با بررسی دقیق دستگاه و عیب یابی تخصصی آن مشکل را تشخیص داده و برای رفع آن اقداماتی را انجام دهند.

تعویض باتری آیپد

رفع مشکلات باتری دستگاه با چند راهکار ساده

اگر تعمیرکار مربوطه تشخیص دهد که باتری آیپد شما سالم است و مشکلات شارژ مربوط به خرابی باتری نیست، می تواند با بررسی برخی موارد و رفع آن ها مشکلات ایجاد شده در باتری را برطرف کرده و به نوعی آن را تعمیر کند. این راهکار های ساده و کاربردی شامل موارد زیر می شود:

  • بررسی شارژر دستگاه و کابل شارژ آن؛ ممکن است شارژر تبلت اپل شما خراب شده باشد یا این که کابل شارژ آن معیوب شده باشد. در نتیجه این حالت باتری آیپد خود شارژ نمی شود و شارژ دستگاه زود به اتمام می رسد. در نتیجه با تعویض شارژر یا کابل شارژ آیپد با یک نمونه اصلی و با کیفیت می توان مشکل را برطرف کرد.
  • حذف برخی از برنامه ها و نرم افزار های پر مصرف؛ برخی از برنامه ها و نرم افزار ها به شدت روی کارایی باتری تبلت اثر می گذارند. با حذف آن می توان مشکل را برطرف کرد. در قسمت تنظیمات می توان میزان مصرف باتری توسط برنامه های مختلف را بررسی کرد. در صورتی که به برخی از برنامه ها و اپلیکیشن ها نیازی ندارید می توانید با خذف کردن آن ها مشکل ایجاد شده در باتری تبلت اپل خود را برطرف کنید.
  • کم کردن نور پس زمینه آیپد و همچنین خاموش کردن تنظیمات نور خودکار دستگاه
  • تشخیص ویروسی شدن تبلت اپل و از بین بردن مشکل آن
  • بازگردانی عملکرد قبلی باتری آیپد و رفع مشکل خالی شدن شارژ آن با بررسی مجدد تنظیمات دستگاه و ریست فکتور کردن آن. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص نحوه ریست فکتوری کردن تبلت اپل می توانید به مقاله ریست فکتوری آیپد مراجعه کنید.
  • رفع مشکل باتری دستگاه از طریق به روز رسانی سیستم عامل آیپد و ارتقای آن به نسخه های جدید تر

چه زمانی باید باتری دستگاه را تعویض کرد؟

در برخی مواقع تمامی راهکار هایی که در بالا به آن اشاره شد نمی تواند مشکل ایجاد شده در باتری آیپد را برطرف کند و عملکرد باتری قابل قبول نیست. خصوصا اگر مدت زمان زیادی از خرید دستگاه گذشته باشد و عمر مفید باتری رو به اتمام باشد، مشکل با تعمیر باتری برطرف نمی شود. در این حالت باید باتری آیپد با یک نمونه جدید عوض شود.

تعویض باتری تبلت اپل را باید در مراکز تخصصی تعمیر آیپد اپل انجام داد. آن ها بعد از بررسی کامل تبلت و بررسی مشکل باتری می توانند اقدامات لازم را انجام دهند. اگر بعد از بررسی و عیب یابی دقیق تبلت، بنا به تشخیص کارشناسان تنها راه حل موجود تعویض باتری آیپد باشد، تعمیرکار مربوطه با استفاده از باتری اصلی و اورجینال مخصوص دستگاه آن را تعویض خواهد کرد. کارشناسان ما در مرکز تعمیرات تخصصی می توانند با کمک گرفتن از ابزار ها و برنامه هایی تخصصی و با تکیه بر تجربه و مهارت خود بهترین اقدامات را برای تعمیر یا تعویض باتری آیپد شما انجام دهند.

ارائه خدمات تخصصی تر برای تعمیر باتری تبلت اپل

در برخی از مراکز تخصصی تعمیرات دستگاه های مختلف اپل، یک سری خدمات تخصصی برای آیپد ها ارائه می شود. برخی از این خدمات مربوط به تعمیرات حرفه ای باتری این دستگاه ها است. برای نمونه می توان به کالیبره کردن باتری آیپد و احیای آن اشاره کرد. گاهی نیز با شوک دادن به باتری یا تعویض سلول آن می توان باتری دستگاه را تعمیر کرد و مشکلات ایجاد شده در آن را برطرف نمود.

علاوه بر این برخی نرم افزار ها و برنامه های حرفه ای و مخصوص تبلت های اپل وجود دارد که با نصب آن روی دستگاه می توان میزان شارژ و مصرف باتری آن را مدیریت کرد. در نهایت نیز در مراکز تخصصی با کمک گرفتن از ابزار ها و برنامه های تخصصی می توانند تبلت را به صورت دقیق عیب یابی کرده تا مشکلات ایجاد شده در آن را برطرف نمایند.

4.5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.