اشتراک گذاری

تعمیر برد آیفون 6

تعمیر برد و یا به اصطلاح مادربرد امری تخصصی است و نیاز به تجربه بالایی دارد.وجود مدارهای الکتریکی مختلف و آی سی های متعدد حساسیت این کار را تا حد زیادی افزایش داده است. از طرفی نقصان در برد این دستگاه موجب اختلال در عملکرد کلی گوشی خواهد شد. ما در این مقاله در ابتدا به علل خرابی برد آیفون 6 و علائم آن و سپس به نحوه تعمیر برد آیفون 6 توسط متخصصان خواهیم پرداخت.

تعمیر برد آیفون 6

متاسفانه تعداد تعمیرکارانی که به نحوه تعمیر برد آیفون 6 مسلط باشند بالا نیست، چرا که تعمیر این قطعه کار ساده ای نیست و نیاز به تجربه ی بالایی در این زمینه دارد.در نتیجه میتوان گفت بیشتر تعمیرکاران پس از مواجه با خرابی برد آیفون 6 تعویض برد را به تعمیر آن ترجیح میدهند و هزینه گزافی را بر دوش صاحب گوشی میگذارند.

در برخی موارد نیز دیده میشود که متاسفانه تعمیرکاران با تعمیر برد به نتیجه میرسند اما هزینه تعویض برد را از صاحب گوشی اخذ میکنند. لازم است دقت کافی را در اننتخاب تعمیرکار گوشی اپل  لحاظ کنید تا متحمل هزینه بالایی برای تعمیر برد آیفون 6 نشوید.

آموزش نحوه تعویض برد آیفون6

تعمیرات گوشی نیاز به تجربه بسیار بالایی دارد اما در برخی از موارد میتوان با کمک گرفتن از مراجع مختلف ، تا حد زیادی به نتیجه مطلوب رسید. تعویض برد آیفون 6 نیز از مواردی است که میتوان با کمک گرفتن و مشاوره درست به نتیجه رسید. در ابتدا لازم است تا ابزار های مورد نیاز را در دسترس خود داشته باشید. برخی از این ابزار ها عبارتند از :قاب باز کن،پیچ گوشتی p2،پنس سر کج،ساکشن کاپ،اسپاجر و …..

نحوه باز کردن قاب گوشی ، باز کردن پیچ های براکت باتری ، جداسازی براکت باتری ،جداسازی کانکتور باتری ، جداسازی کانکتور دوربین سلفی ، جداسازی کانکتور دکمه هوم و …. از جمله اقداماتی هستند که لازم است برای تعویض برد آیفون 6 صورت گیرد.

دلایل خرابی برد گوشی آیفون 6

همه ما همیشه سعی داریم که گوشی موبایل خود را از برخورد ضربه و فشار در امان نگه داریم.چرا که ضربه و فشار یکی از رایج ترین دلایل خراب شدن گوشی محسوب میشوند.در بررسی دلایل خرابی برد ایفون 6 نیز داستان به همین صورت است و ضربه و فشار بالا یکی از مهم ترین دلایل خرابی برد هستند به خصوص اگر فشار یا ضربه از قاب پشت به گوشی وارد شود به طور مستقیم بر برد گوشی تاثیر گدار خواهد بود.

دومین دلیل رایج در خرابی برد آیفون 6 مرطوب شدن برد و یا همان آب خوردگی گوشی است.متاسفانه آیفون 6 استانداردهای ضد آب اپل را پشتیبای نمیکند و در صورتی که آب از درزهای بدنه و یا سوکت شارژر وارد گوشی شود ، برد آیفون 6 آسیب خواهد دید و نیاز به تعمیر خواهد داشت. گذر زمان نیز بر خرابی برد آیفون 6 تاثیر گذار است و دیده شده که برخی از دستگاه ها بعد از گذشت مدت زمان طولانی و استفاده مداوم برد آیفون 6 دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر موبایل اپل پیدا میکند.

علائم بروز مشکل در برد آیفون6

  • خاموشی کامل گوشی موبایل
  • داغ شدن بیش از حد گوشی موبایل
  • عدم شارژ شدن گوشی
  • عدم کارکرد دوربین
  • عدم کارکرد میکروفون
  • عدم کارکرد بلند گو
  • دریافت پیام خطا به هنگام restare کردن گوشی
  • غیر فعال شدن گزینه وای فای در گوشی

هزینه و مدت زمان تعمیر برد آیفون مدل 6

هیچ یک از مراکز تعمیر موبایل نمیتوانند قبل از بررسی خرابی گوشی هزینه تعمیر گوشی را تخمین بزنند. اما برد آیفون 6 را میتوان یکی از پر هزینه ترین تعمیرات قطعات گوشی موبایل اپل شمرد. اما اگر آیفون خود را به تعمیر کاری حرفه ای و منصف بسپارید قطعا با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان ممکن ، شما را به نتیجه مطلوبی خواهد رساند.

4.4/5 (5 امتیاز)
اشتراک گذاری