اشتراک گذاری

آیا می توان مشکلات آنتن دهی موبایل ال جی را برطرف کرد؟

بدون شک تا کنون با مشکلات و اختلالاتی در زمینه آنتن دهی گوشی موبایل تان مواجه شده اید. در این شرایط آنتن دهی مختل شده و بعضا دسترسی به شبکه مورد استفاده به طور کلی قطع خواهد شد. عوامل مختلفی بر کیفیت آنتن دهی گوشی های هوشمند تاثیر می گذارند. ممکن است مشکل از اپراتور باشد و یا یک عامل بیرونی سیگنال دهی را مختل کرده باشد.

گاهی هم گوشی ایراد دارد که این ایراد یا در بخش های نرم افزاری است و یا ناشی از خرابی قطعات سخت افزاری می باشد. در هر صورت تا ندانید مشکل از کجاست، نمی توانید مشکلات آنتن دهی موبایل ال جی را برطرف کنید.

ما مشکلات آنتن دهی موبایل ال جی را به صورت کامل مورد بررسی قرار می دهیم تا بدانید مشکل گوشی شما چیست. سپس روش هایی را ارائه می دهیم که با استفاده از آنها می توانید اختلال آنتن دهی را برطرف کنید. چنانچه نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه داشتید، تیم تعمیرات موبایل ال جی در خدمت شما عزیزان خواهند بود.

مشکلات آنتن دهی موبایل ال جی

آشنایی با مشکلات آنتن دهی موبایل ال جی

اگر مطلب چرا گوشی آنتن ندارد را مطالعه کنید، خواهید دید که سیگنال دهی گوشی های هوشمند بعضا با ایرادات متعددی همراه می شود. گاهی آنتن دهی لحظه ای اتفاق می افتد؛ یعنی چند لحظه بعد از روشن کردن گوشی، آنتن دهی قطع شده و اصطلاحا آنتن می پرد.

آنتن دهی کاذب یا ظاهری هم یکی دیگر از انواع مشکلات آنتن دهی موبایل ال جی است که البته در گوشی های سایر برندها نیز مشاهده می شود. این بدان معناست که گوشی ظاهرا آنتن دارد اما عملا سیگنالی برقرار نیست و نمی توان با گوشی ارتباط برقرار کرد.حالت Offline هم مشکلی است که در آن آنتن به طور کلی قطع می شود.

البته در این شرایط به راحتی می توان به منوی گوشی دسترسی پیدا کرد و تنها امکان برقراری تماس و دسترسی به شبکه وجود ندارد. ظاهر شدن عبارت Searching در گوشی وقتی سیمکارت داخل آن است هم شکل دیگری از مشکلات آنتن دهی گوشی ال جی به شمار می رود. البته این مساله نشان دهنده به هم ریختن تنظیمات تاریخ و ساعت است.

روش های رفع مشکلات آنتن دهی گوشی ال جی

ریستارت کردن گوشی

در صورت بروز هریک از مشکلات آنتن دهی موبایل ال جی ، بهتر است دستگاه را ریستارت کنید. راه اندازی مجدد گوشی کمک می کند که ناهماهنگی های احتمالی برطرف شوند و روند آنتن دهی به حالت عادی باز گردد.

استفاده از حالت Airplane Mode

اقدام دیگری که در رفع مشکلات آنتن دهی گوشی ال جی و سایر برندها موثر است، استفاده از حالت Airplane Mode است. اگر دیدید آنتن دهی گوشی شما مختل شده است، حالت پرواز را فعال کرده و پس از 30 ثانیه آن را غیر فعال کنید.

بررسی سیمکارت

اگر هیچکدام از روش های ذکر شده مشکلات آنتن دهی موبایل lg شما را برطرف نکرد، بد نیست سیم کارت یا محفظه آن را چک کنید. گاهی چون سیمکارت درست در شیار مخصوصش جا نگرفته سیگنال دهی با مشکل مواجه می شود. همچنین اگر سیمکارت خط و خش داشته باشد ممکن است آنتن دهی به درستی انجام نشود.

تنظیم اپراتور شبکه تلفن همراه

چند اپراتور در کشور ما خدمات مربوط به تلفن همراه را ارائه می دهند. صرف نظر از این که سیمکارت شما از کدام اپراتور است، باید تنظیمات خاصی را انجام دهید. تنظیمات دستی اپراتور شبکه تلفن همراه می تواند مشکلات آنتن دهی موبایل ال جی شما را برطرف کند. برای این منظور بخش settings یا تنظیمات گوشی تان را باز کنید.

سپس گزینه ای تحت عنوان Mobile networks ( یا با همین مضمون) را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. سپس Network operators را انتخاب کنید و با ضربه زدن روی Search networks یا شاید هم Search manually منتظر باشید تا گوشی شما تمام اپراتورهای موجود شبکه تلفن همراه را نمایش دهد. حالا باید اپراتور مورد استفاده را انتخاب کنید.

ریست فکتوری گوشی ال جی

در نهایت اگر مشکلات آنتن دهی موبایل ال جی شما با روش های قبلی برطرف نشدند، باید گوشی را ریست فکتوری کنید. گزینه فکتوری ریست یا بازگشت به تنظیمات کارخانه در منوی تنظیمات وجود دارد. با انجام این کار تمام تنظیمات گوشی به حالت پیش فرض باز می گردد و همه برنامه ها و اطلاعات آن حذف می شوند. به این ترتیب ممکن است برخی از ایرادات نرم افزاری از قبیل اختلالات آنتن دهی هم برطرف شوند. پیش از انجام ریست فکتوری حتما از اطلاعات مهم تان بکاپ تهیه کنید.

نمایندگی تعمیر موبایل ال جی

نمایندگی تعمیر موبایل ال جی مجموعه ای چند جانبه است که بررسی و ترمیم انواع گوشی های این برند پر طرفدار را در لیست فعالیت های خود قرار داده است. ابزاری مثل دستگاه لمینیت، pc3000 و بسیاری تجهیزات پیشرفته و مدرن در این مجموعه وجود دارند که امکان استفاده از متدهای نوین تعمیراتی را برای تیم تعمیرات فراهم نموده اند.

تعمیر رم، تعمیر مدارها، تعویض خازن ها، تعمیرات تخصصی برد، تعویض گلس موبایل، تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی، تعویض باتری و تعمیرات نرم افزاری، از جمله اقداماتی هستند که تیم تعمیرات موبایل ال جی برای برطرف کردن مشکلات این محصول انجام می دهند. نکته مهم در مورد نمایندگی تعمیرات ال جی، ارائه گارانتی معتبر به کاربران است. پس از تعمیر گوشی، به شما یک ضمانت نامه رسمی ارائه می گردد. این گارانتی اصالت خدمات و کیفیت بالای اقدامات انجام شده را تضمین می کند.

نمایندگی موبایل ال جی »

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری