اشتراک گذاری

آشنایی با نحوه تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی

گوشی های آیفون که متعلق به برند شناخته شده اپل هستند، در سراسر دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. این گوشی ها از جمله پر استفاده ترین گوشی های هوشمند در سراسر جهان محسوب می شوند. اما در مقابل قیمت آن ها نیز به مراتب بالا تر است. در این میان مشکلی که در خصوص گوشی های محبوب آیفون وجود دارد، وجود انواع تقلبی این تلفن های همراه هوشمند است. بسیاری از شرکت ها، خصوصا شرکت های چینی اقدام به تولید برخی نمونه های مشابه این گوشی ها را کرده اند. در نتیجه موضوع مهم تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی است.

تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی

آیا تمایز آیفون اصل از آیفون تقلبی امکان پذیر است؟

به دلیل تشابه ظاهری بالایی که گوشی های تقلبی موجود در بازار با نمونه های اورجینال دارند، گاهی اوقات تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی برای خریداران این محصول سخت می شود. اما ما می خواهیم راهکار هایی را برای تمایز آیفون اصل از آیفون تقلبی به شما ارائه دهیم تا در این خصوص به شما کمک کنیم.

برای تشخیص آیفون اصلی از تقلبی قدم به قدم پیش می رویم. از جعبه و بسته بندی محصول گرفته تا مشخصات ظاهری دستگاه و دیگر مشخصات درونی گوشی، همگی می توانند در مسیر تمایز آیفون اصل از آیفون تقلبی به ما کمک کنند.

بسته بندی محصول مورد نظر را بررسی کنید

اول از همه این نکته را در نظر داشته باشید که شرکت اپل یک شرکت بزرگ و بسیار حرفه ای است. در نتیجه قطعا مشخصات به کار رفته در محصولات این شرکت کاملا منحصر به فرد است. همین امر نیز تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی را آسان تر می کند.

این ویژگی در جعبه و بسته بندی محصول نیز مشاهده می شود. در واقع شرکت اپل از باکس های منحصر به فرد  برای بسته بندی گوشی های آیفون خود استفاده می کند. در نتیجه از مقایسه بسته بندی اصلی موجود در سایت شرکت با بسته بندی محصول تقلبی می توان برای شناخت آیفون اصلی استفاده کرد.

طرح ها، چاپ ها و فونت هایی که روی جعبه اصلی محصول استفاده شده است، قطعا با چیزی که در بسته بندی نمونه تقلبی مشاهده می کنید تفاوت دارد. در نتیجه جعبه و بسته بندی محصول می تواند اولین نشانه برای تشخیص موبایل اپل  باشد.

تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی از روی مشخصات ظاهری

بعد از بررسی جعبه دستگاه آیفون خود اگر هنوز نیاز به بررسی های بیش تری برای تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی نیاز دارید، باید به سراغ بدنه دستگاه بروید. مشخصات فیزیکی گوشی آیفون اصلی با گوشی آیفون تقلبی تفاوت هایی دارد که می تواند به شما برای تمایز آیفون اصل از آیفون تقلبی کمک کند.

بررسی پیچ های استفاده شده در دستگاه

اولین کاری که برای تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی از روی مشخصات فیزیکی دستگاه باید انجام دهید مقایسه و بررسی نوع پیچ هایی است که در گوشی مورد نظر به کار رفته است. اگر یک گوشی آیفون اصلی را بررسی کنید، متوجه می شوید که پیچ های استفاده شده در آن کاملا با پیچ های معمولی متفاوت است. این پیچ ها تنها با استفاده از ابزار های مخصوصی باز می شوند.

اما در مقابل آن شرکت های تولید کننده آیفون های تقلبی تنها می توانند از پیچ های کاملا معمولی استفاده نمایند. از نظر ظاهری، پیچ های آیفون اصلی کاملا با پیچ های استفاده شده در آیفون های تقلبی متفاوت است. همین امر به شما برای تشخیص موبایل اصل اپل کمک خواهد کرد.

لوگوی اپل کلید تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی است!

اپل همیشه در طراحی محصولات خود نهایت ظرافت و دقت را به کار می بندد. این چیزی است که قطعا شرکت های تولید کننده آیفون های تقلبی نمی توانند آن را دنبال کنند. در نتیجه با بررسی لوگوی اپل و رنگ ها و فونت های استفاده شده روی بدنه دستگاه می توانید فرایند تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی را انجام دهید.

در نظر داشته باشید که لوگوی اپل در آیفون های اصلی با نهایت ظرافت و دقت طراحی و حک شده است. این در حالی است که در مدل های تقلبی این دستگاه ها، معمولا لوگوی حک شده دارای برجستگی هایی رو به بیرون یا رو به داخل است. در نتیجه لمس لوگو و بررسی ظرافت آن می تواند کلید تشخیص آیفون اصلی محسوب شود.

دکمه های دستگاه را بررسی کنید!

همان طور که در بالا نیز گفتیم، ظرافت در طراحی الگوی تولید محصولات مختلف در شرکت اپل است. اگر برای تمایز آیفون اصل از آیفون تقلبی، دکمه های دستگاه را بررسی کنید، متوجه تفاوت کیفی طراحی این دکمه ها در نمونه های اصلی با نمونه های تقلبی خواهید شد. نوع ساخت و ظرافت این دکمه ها می تواند راهی برای تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی محسوب شود.

برای این منظور، دکمه های فیزیکی دستگاه را مشاهده کنید. اگر متوجه هر گونه بیرون زدگی نامتعارف، لقی دکمه ها، وجود درز ها و فاصله هایی نامتعارف و مواردی از این دست شدید، به تقلبی بودن دستگاه شک کنید. جهت تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی این نکته را در نظر داشته باشید که طراحی این دکمه ها در انواع اورجینال کاملا ظریف اصولی صورت گرفته است.

تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی

تشخیص آیفون بر اساس مشخصه های داخلی دستگاه

اگر هنوز هم برای تمایز آیفون اصل از آیفون تقلبی نیاز به بررسی های بیش تری دارید، توصیه می کنیم تا دستگاه مورد نظر را روشن کنید. با روشن شدن دستگاه مشخصه های بارزی می تواند به شما برای تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی کمک کند.

در آیفون های اصلی به محض روشن شدن دستگاه شما نام و لوگوی آیفون را مشاهده می کنید. این امر را می توان در هر گوشی اورجینالی از هر برند دیگری نیز مشاهده کرد. این در حالی است که اگر یک آیفون تقلبی را روشن کنید و وارد دستگاه شوید، اولین چیزی که برای شما به نمایش در می آید، عبارت Welcome خواهد بود. این تفاوت واضح می تواند به شما برای تشخیص آیفون اصلی کمک کند.

البته علاوه بر این موارد، کیفیت تصویری که در نمایشگر گوشی اصلی مشاهده می کنید زمین تا آسمان با کیفیت تصویر نمونه تقلبی آیفون تفاوت دارد. مقایسه رنگ ها و وضوح تصویر و مواردی این چنینی می تواند به شما برای تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی کمک کند.

بررسی سیتم عامل دستگاه یک راه حل کلیدی است!

قطعا می دانید که شرکت اپل از سیستم عامل انحصاری اپل برای گوشی های آیفون خود استفاده می کند. در واقع، سیستم عامل گوشی های اصلی آیفون، سیستم عامل IOS است. این در حالی است که در مدل های تقلبی، تولید کننده به جای IOS از سیستم عامل اندرویدی استفاده می کند. همین ویژگی بارز می تواند یک راه حل قطعی برای تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی باشد.

برای این منظور باید به سراغ نصب برنامه هایی بروید که منحصرا روی دستگاه هایی با سیستم عامل IOS نصب می شوند. برنامه هایی که در App Store موجود هستند، روی سیستم های اندرویدی نصب نمی شوند. از این طریق به راحتی می توانید از روی نوع سیستم عامل گوشی مورد نظر و بررسی امکان نصب برنامه های مخصوص IOS، اقدام به تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی کنید.

کیفیت دوربین دستگاه را بررسی کنید

شاید این مورد کمی سخت تر به نظر برسد. چرا که برای این منظور نیاز به یک مقایسه دقیق بین تصویر گرفته شده توسط دوربین اصلی با دوربین تقلبی دارید. اما به صورت کلی برای شناسایی آیفون اصل از آیفون تقلبی باید گفت که دوربین این دو مدل با هم متفاوت اند.

کیفیت تصویر عکسی که با دوربین گوشی آیفون اصلی گرفته شده است، بسیار بهتر و بالاتر از کیفیت عکسی است که با دوربین یک گوشی آیفون تقلبی گرفته شده است. در نتیجه اگر می خواهید برای تمایز آیفون اصلی از آیفون تقلبی موارد بیش تری را بررسی کنید، تفاوت دوربین اصلی از تقلبی می تواند به شما کمک کند.

بررسی شماره سریال دستگاه قطعی ترین راه حل است!

یک راه حل قطعی برای تشخیص هر محصول اصلی و اورجینالی، بررسی شماره سریال درج شده روی آن است. این شماره سریال در واقع راهی برای تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی است. برای دسترسی به این شماره سریال می توانید موارد زیر را بررسی کنید:

  • دستگاه را روشن کرده و به بخش تنظیمات آن بروید. در قسمت General، گزینه About را انتخاب کرده تا به شماره سریال دستگاه دسترسی پیدا کنید.
  • پشت جعبه گوشی اصلی آیفون، شماره سریال دستگاه درج شده است.
  • در پنل پشتی گوشی آیفون اصلی، می توان شماره سریال درج شده را مشاهده کرد.

در نهایت با وارد کردن شماره سریال دستگاه مورد نظر در سایت checkcoverage.apple.com تمامی مشخصات دستگاه را مشاهده کنید. بر اساس این اطلاعات تشخیص آیفون اصلی از آیفون تقلبی امکان پذیر خواهد بود. داده های ارائه شده در این قسمت می تواند اطلاعات دیگری را نیز به شما بدهد تا علاوه بر تمایز آیفون اصل از آیفون تقلبی، موارد دیگری را نیز در خصوص این دستگاه بررسی نمایید.

Rate this post
اشتراک گذاری