اشتراک گذاری

تعمیر میکروفن تبلت ال جی

یکی از اجزای کوچک و حساس هر تبلت هوشمند، میکروفن است. اگر ویدئوهایی که با تبلت ال جی خود ضبط می کنید، بدون صدا هستند و از طرفی هنگام برقراری تماس، مخاطب پشت خط صدای شما را نمی شنود؛ احتمالا با مشکل خرابی میکروفن تبلت ال جی رو به رو هستید. در ادامه به تشریح ابعاد تعمیراتی میکروفن تبلت LG می پردازیم.

تعمیر میکروفن تبلت ال جی

تست میکروفن تبلت ال جی

برای تست خرابی میکروفن تبلت ال جی تنها عدم انتقال صدای شما به فرد پشت خط، هنگام برقراری تماس کافی نیست. این وضعیت می تواند ریشه در آنتن دهی، ساختار معیوب و فرسوده ی سیم کارت و یا حتی خرابی جایگاه سیم کارت داشته باشد. برای اطمینان از اختلالات میکروفن به سراغ ضبط ویس با تبلت و یا فیلمبرداری از محیط اطراف بروید. اگر میکروفن های تبلت های LG از کارایی اصلی خود دور شده باشد؛ با وجود امتحان هدفون و هدست هم صدای ضبط شده نامفهوم و بم پخش خواهد شد.

پیشنهاد سایت: حل مشکل روشن نشدن تبلت

دلایل اصلی خرابی میکروفن تبلت LG

میکروفون های تبلت ال جی به دلایل مختلفی خراب میشوند که ما 5 دلیل اصلی که باعث خرابی این قطعه میشوند را بررسی میکنیم:

1. باگ های نرم افزاری موجود در تبلت

اصلی ترین دلیل خرابی میکروفن تبلت ال جی، باگ های نرم افزاری و تداخلاتی است که در اثر به تاخیر افتادن پروسه ی آپدیت سیستم عامل دستگاه به وجود می آیند. معمولا یک به روزرسانی ساده کافی است تا ایرادات میکروفن و ضبط ویس برطرف شوند. پس از آپدیت گوشی ال جی یا تبلت خود، ویدئویی با آن ضبط کنید و کیفیت صدای سیستم را بررسی نمایید.

2. آبخوردگی تبلت ال جی

یکی از مشکلات دردسرسازی که باعث سوختگی بسیاری از قطعات ریز و درشت تبلت می شود، آبخوردگی است. میکروفن تبلت LG نیز با جذب رطوبت به سرعت کارایی خود را از دست می دهد. پس از پیدایش مشکل آبخوردگی به سرعت دستگاه را خاموش کنید و برای تعمیر تبلت خود اقدام نمایید.

3. نفوذ گرد و غبار به درون تبلت ال جی

میکروفن تبلت ال جی و یا سایر برندهای موجود در بازار در مقابل نفوذ ذرات گرد و غبار کارایی خود را از دست می دهند. سعی کنید حتی الامکان خارج از فضای بسته کمتر از تبلت خود استفاده کنید. البته اگر استفاده از تبلت در محیط بیرون از خانه ضروری است، بهره گیری از کیف های متصل به بدنه ی تبلت را فراموش نکنید. براساس عقیده ی کارشناسان کیف های متصل به بدنه ی تبلت تا حد بسیار زیادی می توانند نگهدارنده ی تبلت باشند و خطر آسیب دیدن آن را کاهش دهند.

4. اصابت ضربه به تبلت ال جی

اصابت ضربه دلیل دیگری برای قطعی اتصالات میکروفن است. هیچ گاه تبلت را کنار سایر وسایل خود داخل یک کیف حمل نکنید. احتمال خرابی ال سی دی تبلت، دوربین و از کار افتادگی میکروفن تبلت در اثر  فشار ناشی از ابعاد سازنده ی کتاب های حجیم و دسته کلیدهای موجود در کیف بالاست.

هزینه تعمیر میکروفن تبلت LG

هزینه ی تعمیر میکروفن تبلت ال جی بسته به نوع دستگاه، سال ساخت آن و البته شدت خرابی میکروفن متغیر است. در این بین ممکن است تعمیر بعد نرم افزاری تبلت و مسئله ی ویروس کشی نیز وجود داشته باشد. مسلما پروسه ی ویروس کشی با تعویض کلی میکروفن دارای نرخ یکسانی نمی باشد. اما جای نگرانی نیست. نمایندگی رسمی ال جی بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی امکان پذیر عرضه می نماید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.