اشتراک گذاری

چرا تبلت روشن نمی شود و مشکل از کجاست؟

بعد از مطالعه این مطلب با روش‌هایی ساده و کاربردی برای حل مشکل خاموش شدن تبلت خود آشنا می­شوید. به هر دلیلی ممکن است تبلت یا گوشی شما به صورت ناگهانی خاموش شود و دیگر روشن نشود. و شما با استرس از خود بپرسید چرا تبلت روشن نمی شود ؟ آسوده باشید! این موضوع نباید شما را بترساند. نفسی عمیق بکشید و ما هم با ارائه این مطلب شما را تا پایان حل این مشکل و جواب این سوال که چرا تبلت روشن نمی ­شود  همراهی خواهیم کرد.

در ابتدا باید به شما یاد آوری کنیم که گاهی دستگاه‌های اندروید بعد از خاموش شدن و یا سیاه شدن صفحه دیگر روشن نمی­شوند. این اتفاق به معنی خراب یا معیوب شدن دستگاه نیست و با استفاده از روش‌هایی ساده قابل حل است. قبل از هر کاری دکمه خاموش و روشن کردن تبلت یا گوشی را نگاه کنید که گیر نکرده باشد و اگر دستگاه شما محافظ دارد حتما با خارج کردن گوشی از محافظ آن را چک کنید. اگر مشکل همچنان پابرجاست با نمایندگی تعمیر تبلت سامسونگ همراه باشید تا به بررسی دلایل این مشکل بپردازیم.

چرا تبلت روشن نمی شود

سه راه حل مهم در جواب اینکه چرا تبلت روشن نمی شود ؟

شارژ تبلت

به دنبال دلایل پیچیده نباشید. گاهی راه حلی ساده پاسخ مشکل شما خواهد بود در خصوص سوال که چرا تبلت روشن نمی شود اولین اقدام می­توان متصل کردن تبلت به شارژر باشد. در این خصوص دستگاه تبلت را به شارژ متصل کنید و منتظر باشید تا باطری شارژ شود. این زمان نباید کمتر از یک ساعت باشد. حالا بعد از اینکه تبلت را یک ساعت به شارژ گذاشتید و هنوز هم روشن نمی شود جای نگرانی نیست و باید با یک شارژر دیگر هم این کار را تکرار کنید تا از عدم خرابی شارژر مطمئن شوید.

فریز شدن تبلت

فریز شدن دستگاه اندروید نکته ی دیگری است که باید به آن دقت داشته باشید. در این مورد تبلت شما روشن است اما صفحه تبلت هیچ چیز را نشان نمی دهد و این سوال پیش خواهد آمد که چرا تبلت روشن نمی ­شود این شرایط به دلیل فریز شدن سیستم است و باعث شده تا سیستم عامل به هیچ دکمه ای واکنش نشان ندهد و دستوری را عملیاتی نکند. دراین شرایط بهترین کار خارج کردن باطری از تبلت و راه اندازی مجدد تبلت است.

 استفاده از حالت Recovery Mode

گاهی ممکن است دستگاه شما حالت بوت را اجرا کند که در این شرایط تبلت به حالت فریز می رود. شما می توانید متناسب با نوع و مدل تبلت خود را به همراه عنوان  Recovery Mode در گوگل سرچ کنید تا کلید‌های ترکیبی مرتبط با تبلت را به شما آموزش دهد و با فشار دادن همزمان این دکمه‌ها تبلت خود را ریکاوری کنید.

مرکز تعمیرات تبلت اپل

مرکز تعمیرات تبلت اپل

واحد تعمیرات موبایل اچ تی سی

واحد تعمیرات موبایل اچ تی سی

در نهایت امیدواریم پاسخی عملی به سوال چرا تبلت روشن نمی شود ؟ داده باشیم و مشکل شما با استفاده از راه حل‌های ذکر شده حل شده باشد. در صورتی که با انجام دستور العمل‌های ذکر شده هنوز تبلت شما روشن نمی شود، نیاز دارید تا با متخصصین تعمیر تبلت سامسونگ مشورت کنید و از هر اقدامی که ممکن است موجب آسیب دیدن بیشتر تبلت شما شود پرهیز کنید. هنگ کردن تبلت سامسونگ، شکستن صفحه نمایش تبلت، کار نکردن دوربین تبلت سامسونگ، مشکلات اسپیکر تبلت ، عدم خوانش سیم کارت در تبلت سامسونگ و…از دیگر مشکلات رایج تبلت هستند و کاربران پرسش های زیادی را در این زمینه ها مطرح نموده اند.

5/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری