اشتراک گذاری

تعمیر فلت تبلت

تعمیر فلت تبلت زمانی انجام می شود که مشکلاتی در تصویر ایجاد شوند و یا نمایشگر، آسیب دیده باشد. فلت، یکی از مدارهای موجود در تبلت و گوشی های هوشمند است که در پشت ال سی دی تعبیه شده است. این مدار، عملیات نمایش تصویر را انجام می دهد و آسیب دیدگی آن، عملکرد تاچ را نیز مختل می کند. به طور کلی دو نوع فلت در گوشی های موبایل و تبلت ها وجود دارد. فلت ال سی دی با اتصال به برد، امکان نمایش تصاویر و رنگ ها را ایجاد می کند. فلت تاچ نیز به برد متصل شده و امکان تاچ یا اجرای فرمان های لمسی کاربر را فراهم می سازد.

بر اثر آسیب دیدگی هریک از این فلت ها، نمایش تصویر و اجرای فرمان های لمسی مختل می شوند. در این شرایط باید با تعمیر فلت تبلت، مشکلات ایجاد شده را برطرف کرد. در ادامه نکاتی را در مورد فلت، علائم خرابی و نحوه تعمیر آن بررسی می کنیم. برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه و مشاوره رایگان، با نمایندگی تعمیر تبلت در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر فلت تبلت با گارانتی

هزینه تعمیر فلت تبلت

برآورد هزینه تعمیر فلت نمایشگر تبلت، به میزان خرابی این قطعه بستگی دارد. گاهی فلت به مقدار بسیار جزئی آسیب دیده و نیازی به تعویض آن نیست؛ در این صورت قیمت تعمیرات چندان بالا نخواهد بود. اما در برخی موارد، هیچ راهی جز تعویض فلت وجود ندارد. در این صورت باید قیمت فلت جدید را نیز مد نظر داشته باشید. همچنین چنانچه نیاز به تعویض ال سی دی تبلت باشد، باید خودتان را برای پرداخت مبلغ بسیار بیشتری آماده کنید.

علائم خرابی فلت تبلت

اگر تبلت شما به تازگی ضربه خورده و یا رطوبت وارد آن شده است، احتمال خرابی یا حتی پارگی فلت در آن بالاست. برای این که از این مسئله مطمئن شوید، باید علائم و نشانه های خرابی فلت را بشناسید. یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی یا پارگی فلت، پرپر زدن تصویر است.

یعنی اگر تبلت شما به تازگی ضربه خورده و بعد از آن شاهد پرش تصویر هستید، به احتمال زیاد فلت آن پاره شده است. همچنین اگر تاچ تبلت شما به درستی کار نمی کند، احتمال خرابی این قطعه وجود دارد. در صورت مشاهده مشکلاتی مثل عدم وجود تصویر، پر پر زدن تصویر در نمایشگر و یا کار نکردن تاچ، بهتر است با یک تعمیرکار مجرب برای تعمیر فلت تبلت مشورت کنید.

تعمیر پارگی فلت تبلت

گاهی پس از تعویض ال سی دی تبلت، کاربر متوجه بروز علائمی می شود که نشان دهنده پاره شدن فلت هستند. جالب است بدانید که تا همین چند سال پیش، امکان تعمیر فلت تبلت وجود نداشت و در صورت پارگی این مدار، باید ال سی دی به طور کامل عوض می شد.

این کار هزینه بسیار بالایی داشت و از طرفی نمی شد از کارکرد بی نقص ال سی دی جدید اطمینان کامل داشت. اما امروزه با استفاده از تجهیزات پیشرفته به راحتی می توان ضمن تعمیر فلت تبلت، مشکلات ناشی از پارگی آن را برطرف کرد. البته باید بدانید که پارگی فلت معمولا تعمیر پذیر نیست و نیاز به تعویض این مدار است.

تعویض فلت تبلت

پس از این که همکاران ما از پارگی یا خرابی فلت تبلت مطمئن شدند، اقدامات لازم برای تعویض این قطعه را انجام می دهند. برای تعویض فلت تبلت، باید گلس از روی صفحه برداشته شده و نمایشگر جدا شود. پس از جدا کردن این بخش ها و دسترسی به محل اتصال فلت، این قطعه تعویض می گردد. سپس مجددا ال سی دی در جای خود نصب شده و عملیات تعویض گلس تبلت انجام می شود. پس از نصب گلس، تبلت روشن شده و عملکرد تاچ و نحوه نمایش تصویر آن تست می گردد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری