اشتراک گذاری

گوشی سونی z5

سونی برند محبوبی است که در طراحی و ساخت موبایل های هوشمند با کیفیت تبحر دارد. اگر در حین کار با موبایل های سونی از جمله گوشی سونی z5 به موارد مراقبتی ساده ای چون عدم استفاده از گوشی در حال شارژ و پاک کردن مرتب برنامه های پس زمینه دقت داشته باشید، می توانید به راحتی چندین سال از قابلیت های دیجیتال بهره ببرید.

موبایل Sony Xperia Z5 از سیستم های پرطرفدار این برند محسوب می شود. به دلیل حضور تراشه‌ اسنپ ‌دراگون 810 کوالکام موبایل سونی Xperia Z5 ساختار تشکیل دهنده ی قدرتمندی دارد. اما این ساختار مصون از خرابی نبوده و گاهی ممکن است تعمیرات تخصصی ضرورت یابد. در ادامه کلیه ی جوانب تعمیراتی Xperia Z5 را شرح خواهیم داد.

گوشی سونی z5

تعمیر اختلالات و مشکلات رایج گوشی سونی z5

همان طور که گفته شد، ساختار فنی گوشی سونی z5 کیفیت بی نظیری دارد. به هر حال استفاده ی روزانه از گوشی های هوشمند امروزی، دستگاه را در معرض خطر استهلاک قرار می دهد. اختلالات موبایل Sony Xperia Z5 به دو دسته ی سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شوند. ایرادات نرم افزاری گاهی شدت چندانی ندارند و شما می توانید آن ها را با یک ریستارت ساده و یا نهایتا بازگشت به تنظیمات کارخانه برطرف سازید.

پیشنهاد می کنیم زمانی که با مشکل هنگ کردن گوشی رو به رو هستید، لیست برنامه های موجود در موبایل را چک کنید. یک بدافزار مخرب می تواند کارایی بخش های مختلفی از گوشی های هوشمند امروزی را از بین ببرد. با حذف برنامه های مشکوک جان تازه ای به گوشی می دهید. اما رفع ایراداتی چون خالی شدن باتری در فواصل زمانی کوتاه، خاموش شدن ناگهانی گوشی، روشن نشدن موبایل، از کار افتادگی تاچ گوشی سونی، سیاهی بخشی از نمایشگر و… که منشا آن ها را نمی دانید، نیازمند اعمال تعمیرات تخصصی هستند. نمایندگی رسمی سونی در این راستا مناسب ترین گزینه ی انتخابی است.

رفع مشکل آبخوردگی موبایل Sony Xperia Z5

آبخوردگی گوشی سونی z5 مشکل دردسرسازی است که باید بدون فوت وقت برطرف شود. نفوذ آب می تواند در عرض چند دقیقه باعث سوختگی بسیاری از بخش های اصلی موبایل های هوشمند شود. دوربین، ال سی دی، تاچ، برد، مدارهای داخلی، خازن ها، آی سی های موبایل و… حساسیت بالایی نسبت به ذرات آب دارند. اگر بنابر هر دلیلی با مشکل آبخوردگی موبایل سونی Xperia Z5 رو به رو هستید، تداوم استفاده از دستگاه را فراموش کنید.

ممکن است در همان ابتدای پیدایش مشکل آبخوردگی گوشی، گوشی واکنش خاصی نسبت به حضور رطوبت نشان ندهد. اما کافی است نهایت یک ماه از موبایل آبخورده استفاده کنید تا دیگر دستگاه روشن نشود. کارشناسان ما در نمایندگی رسمی سونی توسط تجهیزات فنی پیشرفته به طور کامل رطوبت را از داخل گوشی دفع کرده و قطعات معیوب را در بالاترین سطح کیفی ممکن تعمیر می نمایند.

تعمیر برد موبایل سونی Xperia Z5

برد بخش اصلی موبایل های هوشمند است. کلیه ی هماهنگی های لازم جهت شکل گیری پردازش های  اجزای مختلف گوشی سونی z5 در برد انجام می شود. به عبارتی برد هدایتگر و رهبر قطعات مختلف گوشی موبایل است. روشن نشدن موبایل و یا ریستارت شدن اتوماتیک تلفن همراه می تواند نشانه ای برای نمایش خرابی برد باشد. اگر شاهد چنین مشکلاتی در موبایل سونی Xperia Z5 هستید؛ به نمایندگی مجاز سونی مراجعه کنید تا طی مدت زمان کوتاهی برد و اجزای سازنده ی آن چون دیود، ترانزیستور، خازن ها و… تعمیر شوند.

تعمیر هارد موبایل سونی Xperia Z5

هارد به دلیل ثبت و ضبط عکس ها و فیلم های شخصی کاربر، بخش مهمی از گوشی های هوشمند را تشکیل می دهد. فرمت شدن هارد و حذف ناگهانی کلیه ی دیتاهای موجود در گوشی سونی z5  اغلب اوقات به دلیل ویروسی شدن دستگاه رخ می دهد. در این شرایط نباید برای تست هارد، عکس یا ویدئوی جدیدی بگیرید. این کار می تواند بازگشت اطلاعات قبلی را غیرممکن سازد.

دستکاری های ناشیانه و استفاده از نرم افزاری های ریکاوری را برای تعمیر هارد موبایل Sony Xperia Z5 فراموش کنید و به نمایندگی رسمی سونی مراجعه نمایید. کارشناسان ما با استفاده از دستگاه های پیشرفته ای چون PC3000 اطلاعات از دست رفته را بازیابی می کنند. از لحاظ سخت افزاری نیز اگر اختلالی در ساختار هارد وجود داشته باشد، نمایندگی مجاز سونی کارایی هارد را براساس پارامترهای استاندارد تعمیر می کند. معمولا خرابی هارد با هنگ کردن گوشی و گیر کردن آن بر روی لوگو ظهور می کند.

Rate this post
اشتراک گذاری