اشتراک گذاری

تعمیر ویبره تبلت سامسونگ

آیا می دانید چرا تبلت و موبایل گاهی ویبره نمی زنند؟ اگر با چنین مشکلی مواجه شده اید، راهنمای تعمیر ویبره تبلت سامسونگ به شما کمک می کند که آن را برطرف کنید. همانطور که احتمالا می دانید، ویبره قابلیتی در گوشی های هوشمند و تبلت هاست که به واسطه یک موتور کوچک ایجاد می شود. این عبارت برای اشاره به نوعی لرزش خفیف به کار برده می شود که اعلان های مختلف را به اطلاع کاربر می رساند. در بخش تنظیمات اعلان ها یا نمایه های گوشی و تبلت، می توان ویبره را فعال و غیر فعال کرده و یا شدت آن را تعیین نمود.

برخی از کاربران تبلت سامسونگ، عنوان می کنند که با این که ویبره را در بخش تنظیمات فعال کرده اند، هنگام دریافت نوتیفیکیشن ها هیچ لرزشی در گوشی اعمال نمی شود. در این شرایط، باید اقدام به تعمیر ویبره تبلت Samsung کرد که جزئیات آن را در ادامه بررسی می کنیم.

تعمیر ویبره تبلت سامسونگ

نحوه تعمیر ویبره تبلت سامسونگ

برای تعمیر ویبره موبایل یا تبلت، از هر برندی که باشد، اول باید دید که علت کار نکردن این بخش چیست. تیم تعمیرات تبلت سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران، اول تبلت را بررسی می کنند تا بدانند که ایراد ویبره مربوط به کدام بخش است. اگر ایراد نرم افزاری باشد، تنظیمات اصلاح می شوند. مثلا ممکن است ناهماهنگی در سیستم عامل وجود داشته باشد که در این صورت معمولا با خاموش و روشن کردن دستگاه، مشکل حل می شود. ویروسی شدن تبلت هم می تواند عملکرد ویبره را مختل کند. حتی گاهی تنظیمات دستگاه به هم ریخته و ویبره غیر فعال می شود.

اگر مشکل از این موارد نباشد، باید برای تعمیر وبیره تبلت سامسونگ، موتور ویبره را ترمیم و یا تعویض کرد. تعمیرکار باید با استفاده از یک سری ابزار مخصوص، موتور ویبره را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را ترمیم یا تعویض  کند.

چطور مشکل ویبره تبلت Samsung را برطرف کنیم؟

رایج ترین مشکل ویبره در گوشی ها و تبلت ها قطع شدن آن است. اما پیش از اقدام به تعمیر ویبره تبلت Samsung خود، بد نیست این روشها را هم امتحان کنید:

ریستارت کردن

اگر دیدید تنظیمات تبلت و نمایه ها درست است اما ویبره کار نمی کند، دستگاه را ریستارت کنید. قبلا هم اشاره کردیم که گاهی ویبره به دلیل وجود ناهماهنگی بین سخت افزار و نرم افزار و یا وجود یک باگ کوچک از کار می افتد. پس از راه اندازی مجدد دستگاه، وارد تنظیمات شده و گزینه ویبره را یک بار OFF و مجددا ON کنید. معمولا با انجام دادن این کار، مشکل ویبره نزدن تبلت از بین می رود. در غیر این صورت، راهکارهای بعدی را اجرا کنید.

پاک کردن حافظه کش

گاهی پر بودن حافظه کش، علاوه بر کاهش سرعت تبلت، موجب از کار افتادن ویبره هم می شود. بنابراین بد نیست حافظه کش را پاک کنید. حتی اگر مشکل ویبره حل نشود هم چیزی از دست نداده اید؛ تبلت سبک شده و مشکلاتی مثل هنگ کردن ایجاد نمی شوند.

اطمینان از فعال بودن ویبره

قبل از تعمیر ویبره تبلت سامسونگ یا هر برند دیگری، مطمئن شوید ویبره در تمام قسمت ها فعال است. وارد منوی Settings شده و اطمینان حاصل کنید که گزینه Vibrate when notified  فعال است. سپس وارد Settings خود تبلت شده و از قسمت Sounds و سپس Vibration Intensity مطمئن شوید که همه گزینه های incoming call و notification  غیر فعال باشند. در نهایت بخش Ringtone and notification را باز کرده و مطمئن شوید که Vibrate and ring فعال است.

اطمینان از فعال بودن ویبره تبلت
فعالسازی ویبره تبلت سامسونگ

ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه

قبل از تعمیر ویبره تبلت سامسونگ در تعمیرگاه،  بد نیست یک بار دستگاه را ریست فکتوری کنید. البته این آخرین راهکار نرم افزاری است و زمانی باید انجام شود که دیگر روشها تاثیری بر عملکرد ویبره نگذارند. برای این کار باید وارد بخش تنظیمات شده و گزینه بازنشانی به تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید. فراموش نکنید که ریست فکتوری اطلاعات تبلت شما را پاک می کند؛ بنابراین حتما از فایل های مهم خود بکاپ تهیه کنید.

مقالات تعمیراتی وب سایت نمایندگی تعمیر موبایل و تبلت، به شما کمک می کنند که در صورت خرابی قطعات، با نحوه ترمیم یا تعویض آنها آشنا شوید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری